YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fidan, Erdoğan'a o iddiayı anlatacak
Türk siyaset ve devlet kültüründe gelenek haline dönüşen Devlet Günü çerçevesinde bugün Ankara'da önemli görüşmeler yapılacak.
Fidan, Erdoğan'a o iddiayı anlatacak
07 Nisan 2016 / 09:01 Güncelleme: 07 Nisan 2016 / 09:12

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı'nda, bugün saat 11.00'de Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 171. yıldönümü nedeniyle çeşitli illerde görev yapan polis memurlarını kabul edecek. 

Erdoğan, saat 13.30'da  MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşecek. Erdoğan'ın programında saat 15.45'de Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 18.00'de ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesi öngörülüyor. Bu üç görüşme, devlet günü çerçevesinde önemli. 

PARALEL YAPI İÇİN YETKİLİ GÖREVLENDİRİLDİ

Terör örgütü PKK'nın meskun mahallerden temizlenmesine yönelik operasyonlar bu görüşmelerde değerlendirilecek. Gülen cemaatinin paralel yapılanmasının mali ayağına yönelik operasyonların da bu görüşmelerin gündeminde yer alabileceği konuşuluyor. Devlet içinde bütün bakanlıklarda paralel yapılanmayı izlemeyle ilgili bir yetkili görevlendirildi. Bunun koordinasyonu Başbakanlık'ta yapılacak. 

FİDAN, OLAY İDDİA HAKKINDA SUNUMA YAPACAK

İran'ın eski Bakü Büyükelçisi Süleymani, Rusya'nın Suriyeli Ermenileri ve terör örgütü PKK üyelerini Türkiye'ye karşı kullanmak için Dağlık Karabağ bölgesine yerleştirdiğini iddia etmişti. 
Bu iddialar konusunda da, bugün MİT Müsteşarı Fidan'ın Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, devlet günü çerçevesinde yapılacak görüşmelerde önemli istihbarat sunumunda bulunması bekleniyor. 

212634.jpg

MİLLİYET

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler