YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu'ndan hükümete şaşırtan destek!
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu -"Türkiye PKK'nın bir kolu olan PYD'ye ağır silah yardımı yapamaz ve yapmamalıdır. Kendisine dönecek silahları kendi eliyle başka bir terör örgütüne vermemelidir" dedi.
Feyzioğlu'ndan hükümete şaşırtan destek!
12 Ekim 2014 / 19:30 Güncelleme: 12 Ekim 2014 / 19:41

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalara ilişkin "Türkiye PKK'nın bir kolu olan PYD'ye ağır silah yardımı yapamaz ve yapmamalıdır. Kendisine dönecek silahları kendi eliyle başka bir terör örgütüne vermemelidir" dedi.

Feyzioğlu, bir dizi etkinlik ve ziyarette bulunmak üzere geldiği Hatay'da, Antakya ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Feyzioğlu, burada yaptığı açıklamada HSYK seçimlerine değinerek, bağımsız, tarafsız, adil yargılama yapabilen ve hesap verebilir bir yargının gerekli olduğunu söyledi.

Kanunların her yerde ayrımcılığa veya ayırıcılığa izin vermeksizin eşit olarak uygulanması gerektiğinin vurgulayan Feyzioğlu, "Hükümetin artık hiç gizlemeden kulis yaptığı, bir taraftan da cemaatin çalışmalar yürüttüğü bir seçimden ben yargı bağımsız olacak diye bir sonuç değil, yargı kime bağlı olacak diye bir soru işareti çıkartıyorum" dedi.

Türkiye'nin her alanda özgürlükler sorunu içinde olduğunu savunan Feyzioğlu, "Türkiye'deki Kürt sorunu üst başlıkta insan hakları sorunudur. O insan hakları sorununun bir parçası Alevilerdir, bir parçası emekçiler, öğrenciler, basın mensupları, üniversitelerdir. Her alanda Türkiye özgürlükler sorununun içindedir. İnsan hakları sorununun ortasındadır. Ben, kendisi demokrat olmayan bir hükümetin sadece demokrasiyle çözülebilecek bir sorunu çözebildiğini sanmıyorum" diye konuştu.

Türkiye'nin Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne mutlak olarak saygı göstererek sınırını teröristlere karşı mühürlemesinin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Feyzioğlu, "HDP'nin 'eğer koridor açmazsanız, silah yardımı yapmazsanız barış süreci tehlikeye girer' şeklindeki açıklamaları 'Türkiye Cumhuriyetini tehdit' gibi algılanır. Türkiye PKK'nın bir kolu olan PYD'ye ağır silah yardımı yapamaz ve yapmamalıdır. Kendisine dönecek silahları kendi eliyle başka bir terör örgütüne vermemelidir" ifadelerini kullandı.

 

AA

akıl için yol bir dir....
 // alfa38
kim olursa olsun makul mantıklı ve millet-menfaatine olan her fikre saygımız var... yeter ki fikirleri plan ve projeleri olsun biz dinlemeye anlamaya tartışmaya varız... ama iftira ve hakarete asla tahammülümüz yok......
12 Ekim 2014 Pazar 23:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler