YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu tartışması Yagıtay'ı karıştırdı
Feyzioğlu tartışması Yagıtay'ı karıştırdı
03 Eylül 2014 07:20
Cumhurbaşkanı ve Hükümet'ten boykot alan adli yıl açılış töreninde konuşan Feyzioğlu'na 14 üyeden gelmesin kararı çıkmış.

Adli Yıl açılış töreni, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşması nedeniyle Cumhurbaşkanı ve hükümet tarafından boykot edilirken, Yargıtay’da konuyla ilgili yapılan toplantıda tarihi tartışmaların yaşandığı ortaya çıktı.

Yargıtay Başkanlar Kurulu’nda 27 daire başkanı, Feyzioğlu’na yapılan konuşma davetinin geri alınmasını reddederken, 14 üyenin, “Siyasetle barışalım, Anayasa Mahkemesi gibi geniş olanaklara kavuşalım” gerekçesiyle Feyzioğlu’nun konuşmaması yönünde oy kullandığı belirtildi.

27 daire başkanından ret oyu
 
Toplantıya katılan başkanlardan 27’si ise, “siyasetle barışalım” önerisini kabul etmedi. Bu başkanlar, Başkanlar Kurulu’nun temmuzdaki toplantısında, Feyzioğlu’nun konuşma yapmasının kararlaştırıldığını anımsatarak bu karardan geri adım atılmasının yargı bağımsızlığına ve Yargıtay’ın itibarına zarar vereceğini savundu. Yapılan oylamada 14’e karşı 27 oyla Feyzioğlu’nun konuşma yapmasına, ancak Yargıtay Başkanı Alkan’ın konuşma süresinden daha az süre verilmesine karar verildi.

ADALETLİ OLUN
 // ADEMOĞLU
Milletle barışın Feyzioğlu bugün var yarın yok.Bu ülke teamüllerle yönetilemez.Eğer buzamana kadar teamüllerle iş yaptısanız vay halimize.Davalara karar verirken de teamüllerimi uyguluyor veya işinize geldiği gibi mi karar veriyorsunuz,yoksa kanunlarımı uyguluyorsunuz?Yıllarca bu memleketi böyle yönetip adalet dağıtmaya çalıştınız olmadı işte görün artık.Biraz da bu milleti bu vatanı düşünün.Kimse ses çıkarmadıysa sanmayın hesabı sorulmaz.burda değilse öbür tarafta hesap sorulur....
03 Eylül 2014 Çarşamba 08:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler