YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu Genel Başkanlığa aday olacak mı?
Feyzioğlu Genel Başkanlığa aday olacak mı?
25 Ağustos 2014 12:30
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP kurultayında genel başkanlığa aday olmayacağını söyledi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 5-6 Eylül tarihlerinden yapılacak CHP kurultayında genel başkanlığa aday olmayacağını söyledi. Feyzioğlu, “Bugünkü demokratik bir süreç değil. Ben demokratik şartları oluşmamış bir kurultayda aday değilim” dedi. 

Muhalefet partilerini iktidara alternatif olamamakla suçlayan Feyzioğlu, “İktidarın giderek despotlaşmasından, kişi hak ve özgürlüklerini giderek daha fazla kısıtlamasından söz ediyoruz. Bütün bunların temelinde muhalefet partilerinin iktidar alternatifi olmadaki zaafı var. Türkiye’de kurumların aşınmasının temelinde iktidarın alternatifsiz bırakılması var” diye konuştu. 

Halk oyuyla Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Tayyip Erdoğan’ı makamında tebrik etmeye gidebileceğini söyleyen Barolar Birliği Başkanı, “Cumhurbaşkanlığı’nı dün Sayın Gül temsil ediyordu, yarın Sayın Erdoğan temsil eder.

Görüşmem gerekirse ben görüşürüm. Ha o makamı temsil eden ‘Ben görüşmem’ derse bunun sorumluluğu bize ait değildir. ‘Oynamıyorum’ diyene aittir. Bir makamı yok sayan herhalde onun sorumluluğunu da üstlenir” ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler