YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzi İşbaşaran istifa etti
Feyzi İşbaşaran istifa etti
26 Aralık 2009 16:12
AK Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın,  tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na sevkine oy  birliğiyle karar vermişti.

Trafik polisleriyle yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, AK Parti MYK toplantısında alınan kesin ihraç istemiyle disipline sevk kararının ardından bugün partisinden istifa etti. Meclis'teki basın toplantısında zehir zemberek açıklamalarda bulunan İşbaşaran, "Can ve mal güvenliğim yok. Başıma birşey gelirse sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır" dedi. İşbaşaran, istifa dilekçesini mikrofona saplayarak, "Başbakan'a hediyem olsun" diye konuştu.  

AK Parti'de Feyzi İşbaşaran depremi yaşanıyor. Başbakan Erdoğan başkanlığında dün Meclis'te gerçekleştirilen MYK toplantısında kesin ihraç istemiyle disipline sevkedilen İşbaşaran, bugün Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek çok sert açıklamalarda bulundu. Basın toplantısına Kur'an getiren İşbaşaran, trafik polisleriyle yaşadığı tartışma sırasında yanında iki sarışın bayan olduğu iddialarına Kuran'a el basarak cevap verdi. İşbaşaran, "Benim yanımdakiler eşim Süreyya İşbaşaran ve baldızımdı. Kuran'ın üzerine yemin ederim ki olay aynen böyledir" dedi.  

Meclis'te parti organlarının toplantılarının yapılamayağını ifade eden İşbaşaran, Meclis'te ancak grup toplantılarının yapılabileceğini kaydederek dün Başbakan Erdoğan başkanlığnıda yapılan MYK toplantısının yasal olmadığını öne sürdü. Meclis Başkanı Şahin'i göreve çağıran İşbaşaran, "Dün yapılan MYK toplantısı benim açımdan geçersizdir" şeklinde konuştu.  

Başbakan Erdoğan'ın şu ana kadar kendisini aramadığını ve yaşananlarla ilgili bilgi almadığını kaydeden İşbaşaran, yargısız infaza kurban gittiğini söyledi. İşbaşaran, bugüne kadar AK Parti'de hep yanlışları söylediğini hatırlatarak, "Bana bugüne kadar tahammül etmeleri büyük başarı" dedi.  

Bundan sonra bağımsız milletvekili olarak Meclis'te görev yapacağını dile getiren İşbaşaran, Meclis Başkanlığı'na sunduğu istifa dilekçesinin bir örneğini konuştuğu mikrofona saplayarak, "Başbakan'a hediyemdir" dedi. Dünden bu yana evinin etrafında sürekli polislerin dolaştığını ve tehdit aldığını ifade eden İşbaşaran, kendisinin, eşinin ve çocuklarının can ve mal güvenliği bulunmadığını söyledi. İşbaşaran, "Benim başıma birşey gelirse bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır" diye konuştu.

İLGİLİ HABER:

Olay Vekil Disiplin Kurulu'nda TIKLAYIN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler