YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzi İşbaşaran hakim karşısında
Feyzi İşbaşaran hakim karşısında
03 Şubat 2015 14:27
Eski Ak Parti Elazığ milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden hakaret ve tehdit ettiği gerekçesiyle 1 buçuk ile 6 buçuk yıl arasında hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Feyzi İşbaşaran ve avukatı Muzaffer Değirmenci katıldı. Müşteki Recep Tayyip Erdoğan'ı ise avukatı Ferah Yıldız temsil etti. Hakim, celse arasında Erdoğan adına avukatlarının davaya katılma talebini içeren dilekçeyi sunduğunu belirtti. Kimlik tespiti yapılan tutuksuz sanık Feyzi İşbaşaran, evli iki çocuklu, emekli milletvekili ve 7 bin TL geliri olduğunu belirtti.

"Savunması alınan İşbaşaran, "Ben suçlamayı kabul etmiyorum tweetleri kabul etmiyorum. Otelde yattığım sırada saat sabah 05.30 sıralarında polis olduğunu söyleyen kişiler hakkımda arama olduğunu belirttiler. Ben de onlara 'Siz nerenin polisisiniz?' yani nereden geliyorsunuz anlamında sordum. İsmi Şeref olan soyadını bilmediğimi kişi, 'Biz Tayyip Erdoğan'ın polisleriyiz, maaşlarımızı ondan alıyoruz' dedi. Kimliklerini sordum gösterdiler, Ben de onlara 'Siz devletin polisisiniz, böyle birşey söyleyemezsiniz' dedim. Karakola götürüp telefonuma el koydular. Şarja koyup telefonumu kullandıklarını gördüm. Daha sonra gece telefonum yok oldu. Polisler arasında bir panik yaşandı ardından mahkeme kararıyla telefonuma el konulduğunu öğrendim. Ipadimin de olduğunu kendim söyledim, onun da alınıp incelenmesini ben teklif ettim. Gidip otelden onu da aldılar" ifadelerini kullandı.

Kesinlikle ben yapmadım

ANAP döneminde milletvekilliği yaptığını ifadeeden İşbaşaran, partinin kurucularından olduğunu belirtti. Ak Parti'den ise, "Tayyip Erdoğan ile kılık kıyafetin Anayasa'ya girmesi ve Güneydoğu politikasından dolayı ters düştüğü" gerekçesiyle istifa ettiğini belirten İşbaşaran, "Cumhurbaşkanı'na ne hakaret ne de tehdit ettim. Ben siyaseti, Cumhurbaşkanlığı makamını bilen biriyim. Benim Ipad ve telefonum kullanılarak dosyada mevcut Cumhurbaşkanı'na hakaret ve tehditleri yapmış olabilirler kesinlikle ben yapmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler