YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün Karşı'ya gönderdiği belgeler yüzünden CHP'li vekile fezleke
TUSKON tarafından KARŞI'ya para karşılığı haber yapılmak üzere saksıda ve çikolata paketinde gönderilen belgeler mercek altında! Talimatı kimin verdiğini araştıran savcılık, CHP’li Eren Erdem için fezleke hazırladı.
FETÖ'nün Karşı'ya gönderdiği belgeler yüzünden CHP'li vekile fezleke
06 Nisan 2016 / 09:28 Güncelleme: 06 Nisan 2016 / 09:38

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturmasında FETÖ’ye yardım amaçlı kurulan Karşı Gazetesi’ne yönelik operasyon düzenledi, 6 kişi gözaltına alındı. Gazetenin o dönemdeki genel yayın yönetmeni CHP Milletvekili Eren Erdem için fezleke düzenlemeye başlayan başsavcılık 25 Aralık kumpas iddianamesinde yer alan gizli tanığın ifadelerini de ekledi. 

Lahey'de yargılatır!

O ifadelerde Erdem’in belgeler için  ‘Bu haberlerle cemaat, hükümeti düşürecek. Bu belgeler Erdoğan’ı Lahey’de yargılatır’ dediği ortaya çıkmıştı. TUSKON’un danışman firmasının belgeleri çikolatada ve saksıda gönderdiği ortaya çıkmıştı. Erdem’in talimatı nereden aldığı araştırılıyor.

7 kişi adliyede

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan eski Karşı gazetesi çalışanı 6 kişi ile 1 polis memuru Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

 

AKŞAM

Turkiye'ye karsi
 // uykucu
Iran safinda savasacagini ilan eden bu cehape mebusunun Iran'da mevcut kanunlara gore mahkeme edilmesi ve yine Iran'da mevcut idam cezasina carptirilmasi, cok adil olur diye dusunuyorum....
06 Nisan 2016 Çarşamba 11:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler