YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün finansörü Bakan'ı tehdit etmiş!
FETÖ'nün finansörü Bakan'ı tehdit etmiş!
29 Temmuz 2016 11:35
FETÖ'nün finans kaynağı TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ve Genel Sekreteri Mustafa Günay'ın, kendilerine yurtdışı fuar ve etkinlikler için verilen 220 milyon dolarlık fonun kesilmesi nedeniyle Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi tehdit ettiği ortaya çıktı.

Ekonomi Bakanlığı'nda FETÖ ile ilgisi bulunan personele yönelik soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten Bakan Zeybekci, "Ekonomi Bakanlığı bunlarla en çok ilintili olabilecek enstrümanlara sahipti. Devletin yurtdışındaki tüm faaliyetleri TUSKON aracılığıyla yapılıyordu. Biz bunlara giden yaklaşık 220 milyon dolarlık fonu kestik. Personelimizi değiştirdik.

Bunu yaptıktan sonra TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ile Genel Sekreteri Mustafa Günay, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye giderek, 'Bunun hesabını Nihat Zeybekci'den soracağız' diyorlar. Çünkü en büyük enstrümanlarından birini kestik. Bu olay, bunların bu yurtdışı fuar faaliyetlerini kesmemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Kurda merhamet kuzuya zulümdür" dedi.

KURŞUN YAĞDIRDILAR

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Bakan Zeybekci, "Meclis'e gitmek üzere yola çıktım. Arabayı Dikmenkapı'ya bırakıp yürümeye başladık. Nizamiyeden çıkınca üzerimize kurşun yağdırdılar. Yere çöktük. Üzerimizdeki ağaç dalları yere iniyordu. Ağır silahlarla tarıyorlardı. Duvardan öbür tarafa atladık" diye konuştu. 

 

SABAH

günlerce yazdık söyledik..tuskonculara dikkat
 // atiker
bunların mal varlıklarına el koyun bunlar fetönün ticaret para cellatları para çıkar uğruna her şeyi yaparlar öyleyse sayın bakan sane kurşun sıkan devlete sıkmıştır gönderin yağlı ipe görsünler ihanetin ne olduğunu....
29 Temmuz 2016 Cuma 14:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler