YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ Davutoğlu'nun koruma ekibine de sızmaya çalışmış
FETÖ’nün, eski Başbakan Davutoğlu’nun koruma ekibine sızmaya çalıştığı ortaya çıktı. ‘Koruma imamı’ olarak bilinen Zeki Bulut, Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı döneminden beri yakın koruması olan Sabri Yıldız’ı görevden aldırmak için iftira attı.
FETÖ Davutoğlu'nun koruma ekibine de sızmaya çalışmış
11 Eylül 2016 / 07:30 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 08:57

FETÖ’nün koruma imamı olduğu belirtilen Zeki Bulut’un, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde Başbakanlık Koruma Daire Başkan Vekili olarak görev yapan Sabri Yıldız’ı görevden aldırarak yerine örgüt üyelerini getirtmek için çaba sarf ettiği ortaya çıktı.

Davutoğlu, Başbakan olduktan bir süre sonra yakın koruma ekibini ve koruma düzenini değiştirmişti.

Davutoğlu Dışişleri Bakanlığı döneminde yakın korumalığını yapan Sabri Yıldız’ı da Başbakanlık Koruma Dairesi Başkan Vekili olarak atamıştı.

TELEFONLA TEZGAH

Yıldız’ın Davutoğlu’na çok yakın olması ve Başbakanlıkta aldığı tedbirler FETÖ’cülerin hedefine girmesine neden oldu. Zeki Bulut’un Yıldız’ı görevden uzaklaştırmak için özel çaba harcadığı öğrenildi. Yıldız, Koruma Daire Başkan Vekili olmasına rağmen Davutoğlu’nun yakın koruma görevini yürütmeye devam etti.

Karar’ın ulaştığı bilgilere göre FETÖ, Davutoğlu Dışişleri Bakanlığı görevine gelir gelmez koruma ekibine sızmaya çalıştı.

Davutoğlu’nun koruma amiri Yıldız’ı o dönem Başbakanlık Koruma Daire Başkanı olan Zeki Bulut görevden almak istedi. Davutoğlu’nu arayıp emniyet içi terfilerle ilgili gerekçeler göstererek “Sabri Yıldız sizin korumanız olarak görevlendirilemez” dedi.

‘AİLENİZİ TAKİP EDİYOR’

Davutoğlu’na farklı kanallardan sürekli koruma amirinin kendisini ve yakın çevresini takip ettirdiğine dair bilgiler aktarıldı. Amaç Sabri Yıldız’ın yerine diğer bazı bakanlarda ve kritik koruma birimlerinde olduğu gibi FETÖ’cü korumaları yerleştirmekti.

Davutoğlu bu itirazların ve girişimlerin hiçbirini dikkate almadı. Sabri Yıldız’ı başbakanlık dönemi de dahil bugüne kadar koruma amiri olarak yanında tuttu.

‘BAŞKA YERDEN TALİMAT ALAN ADAM ISTEMEM’

Sabri Yıldız o dönem birimine açıkça, “Maaşı buradan talimatı başka yerden alan adam istemiyorum” uyarılarında bulunduğu için FETÖ’nün hedefindeki isimlerden olmuştu.

Yıldız, Bakanlıkta koruma ekibine Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı’ndan gönderilen isimleri de geri çevirmişti. Yıldız, halen Davutoğlu’nun yakın koruma görevini sürdürüyor.

r1-073.jpg

KARAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler