YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e ilginç benzetme
Fethullah Gülen'e ilginç benzetme
28 Temmuz 2014 21:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gülen'le ilgili: "Cem Sultan başaramadı, Pensilvanya'daki zat da başaramayacak. Korkarım orada hayatını kaybedecek. Cenazesi Cem Sultan gibi 5 yıl orada kalsın istemiyorum" dedi.

Şahin, yaptığı açıklamada, İstanbul'da ciddi bir  operasyonun olduğunu, emniyetin içerisinde yasa dışı dinlemelerin yapıldığını  belirterek, devletin en üst kademesinde görev yapmış kişilerin sorumsuzca  dinlendiğini söyledi.

Uydurma bir takım belgelerle, sahte isimlerle mahkemelerden karar  alarak dinlemelerin yapıldığını ifade eden Şahin, "Emniyet mensuplarına dönük bir  yargı süreci başladı. Tutuklananlar oldu. Geleceğe umutla bakmamız açısından  değerlendirmemiz gereken bir husustur. Çünkü Türkiye'de maalesef geçmişte askeri  darbelerle hükümetler görevden uzaklaştırılmıştır. Şimdi de bir yargı darbesi ile  halkın seçtiği hükümetler görevden uzaklaştırılmak istendi. Bu, artık açık  şekilde ortadadır" diye konuştu.
 
 "Yargı ayağı da var"
 
 "Tabi bu, emniyet ayağıdır, bunun yargı ayağı da var" diyen Şahin,  "Kamu kurum ve kuruluşlarında aynı amaçla örgütlenmiş olan bu paralel yapı,  Türkiye Cumhuriyeti'nin iç güvenliğini hatta dış güvenliğini tehdit eder boyuta  ulaşmıştır. O bakımdan ciddi bir şekilde yasal sınırlar içinde mücadele  edilmelidir" ifadesini kullandı.
 
 Şahin, buna benzer bir olayın tarih içinde yaşandığını anlatarak,  şöyle konuştu:
 
"Buna benzer olayları biz tarih içinde de yaşadık. Fatih Sultan  Mehmet'in iki oğlu vardı. İkinci Beyazıt ve Cem Sultan. Büyük oğlu İkinci Beyazıt  Osmanlı'nın başına geçti. Küçük oğlu Cem Sultan iktidarı ele geçirmek için  ağabeyinin yerine iktidar olmak için çok çalıştı. Ordular kurdu üstüne gitti  başaramadı. En sonunda Vatikan'a sığındı. Vatikan'da Papa ile işbirliği yaptı ve  bir Haçlı ordusuyla Osmanlı'nın üzerine gelmeyi ağabeyini devirmeyi, Osmanlı'nın  başına geçmeyi amaçladı ama başarılı olamadı. Vatikan'da öldü. Cenazesi 5 yıl  sonra İstanbul'a getirilebildi."
 
Şimdi de birilerinin Türkiye'deki mevcut yönetimi devirerek,  Pensilvanya'da neoconlarla işbirliği yaparak, Türkiye'deki mevcut iktidarı  uzaklaştırmak için böyle bir yapılanma içine girdiğini belirten Şahin, "Cem  Sultan başaramadı, Pensilvanya'daki zat da başaramayacak. Korkarım orada hayatını  kaybedecek. Cenazesi Cem Sultan gibi 5 yıl orada kalsın istemiyorum. Biran önce  Türkiye'ye dönsün ve bu sevdadan vazgeçsin. Türkiye Cumhuriyeti devletini hiç  kimse paralel bir yapıyla ele geçiremez, halkın seçtiği mevcut iktidarı da  görevden uzaklaştırmaz. Bunu herkes anlasın" dedi.
 
"Halkın seçtiği hükümetleri ancak halk iktidardan uzaklaştırır"
 

"Biz böyle şeylerle meşgul değiliz, bu polislerle bizim ne ilgimiz  var" denildiğini aktaran Şahin, "Değilse çarşaf çarşaf yayın organlarınız neden  bu polislere yapılan operasyonlara karşı duruyorsunuz? Bütün bunlar açık bir  şekilde artık bu yapının tüm işlemlerinin gözler önüne serildiğini de gösteriyor.  Bütün millet de bunları görüyor. Bu sevdadan vazgeçilsin. Halkın seçtiği  hükümetleri ancak halk iktidardan uzaklaştırır" ifadelerine yer verdi.
 
 Şahin, devletin hiçbir zaman kendisine paralel bir yapılanmaya izin  vermeyeceğini dile getirerek, "Geçmişte vermemiştir şimdi de vermeyecektir.  Birtakım sevdalara düşenler bu sevdalarından biran önce vazgeçsinler.  İnandırdıkları, kendilerine tabii kıldıkları birtakım insanlara da zarar  vermesinler. Onlarında çoluk çocuğuna da  şu bayramda acı yaşatmasınlar" diye  konuştu.
 
 Cumhurbaşkanlığı seçimi
 
Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan'ın da futbol oynadığını ve sakatlanmasından korktuğunu ancak kötü bir  durumun yaşanmadığını ifade eden Şahin, Türkiye'de ilk defa halkın kendi  cumhurbaşkanını seçeceğini anlattı.
 
Şahin, bu durumun Türkiye için bir ilk olduğunu vurgulayarak, şunları  kaydetti:
 
"Sandık başına gittiğine halk, şunu sormalıdır. '3 adaydan hangisi bu  ülke için ne yapmıştır? Bu ülke için hangi hizmetleri ortaya koymuştur?' diye  sormalıdır. 'Recep Tayyip Erdoğan bu ülke için ne yapmıştır? Ekmeleddin İhsanoğlu  ne yapmıştır, Selahattin Demirtaş ne yapmıştır? baksın, teraziye koysun  hangisinin hizmetleri ağır çekiyorsa ona oy versin."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler