YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen'e en ağır darbe!
FETÖ Lideri Gülen’in, talimatlarını Paralel Yapı medya üzerinden vermesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.
Fethullah Gülen'e en ağır darbe!
17 Mayıs 2015 / 08:02 Güncelleme: 17 Mayıs 2015 / 11:50

Devlet içine sızmış elamanlarıyla Türkiye'yi zorda bırakmaya dönük hain operasyonlara imza atan Fethullahçı Terör Örgütü'nün kara propagandasını yapan Paralel Medya'ya "dur" denilecek. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ilgili kurumlara yazı göndererek FETÖ'ye, ait yayın kuruluşlarının devlet imkânlarından men edilmesini istedi.

Örgüt yöneticisi Fethullah Gülen'in, örgüte yönelik genel çağrı ve talimatları, örgütün elindeki basın yayın organları üzerinden verdiğine değinilen yazıda, örgütün geliştireceği tavır ve örgütlü olarak yapılacak işlerin basın yayın organları üzerinden tabana duyurulduğu belirtildi.

Terörize ediyorlar

Örgütün, milletin egemenliğine karşı bir cemaat egemenliğinde, siyasi iktidar kurmak istediğine yer verilen yazıda, örgütün gizli emelleri için dini istismar ederek bir cemaatin mensuplarını aldatıp kullandığı, örgütlü, hiyerarşik, disiplinli ve organize bir şekilde toplumu da emelleri doğrultusunda şekillendirmeye çalıştığı kaydedildi.

FETÖ'nün kendine bağlı medya organları aracılığıyla, ''toplumsal psikolojiyi elindeki imkânları kullanarak terörize edip bozduğu'' da belirtildi. Ankara Başsavcılığı, FETÖ'ye bağlı yayın organlarının algı yönetimi yaptığını belirterek, toplumda kutuplaşma ve kamplaşmaya yol açtıkları vurgusu yaptı. Yazıda, söz konusu medyanın, örgütün işlediği suçları sıradan işler gibi göstermeye çalıştığnın altı çizidli.

Hukuka aykırılık bitecek

Yazıda, FETÖ'nün, devletin imkânlarından yararlanmasının hukuk devleti ilkelerine tezat oluşturduğu vurgulandı. Örgütün elindeki televizyonlar, radyolar, internet siteleri, devlete ait uydulardan yayın yapan her türlü görsel ve basılı yayınların topluma ulaştırılmasında devlet imkânlarının kullanılmasının engellenmesi talep edildi.

Medya üzerinden talimat veriyor

FETÖ Lideri Gülen'in ABD'de yaşadığı ve örgüte yönelik genel çağrı ve talimatlarını bu basın yayın organları aracılığıyla verdiği bildirilen yazıda, "basın yayın organları kullanılarak kitlesel olarak örgütlü yapının bir arada tutulmaya çalışıldığı, örgüt liderinin propagandasına yer verildiği, çeşitli programlarda terör soruşturmasında görev alan savcı ve hâkimlerin hedef gösterilip tehdit edildiği, topluma kin ve nefret yükleyen, eleştiri sınırlarını aşan açıklamalar yapılıp programın defalarca yayınlandığı" kaydedildi.

Gülen'in 06.04.2009'da www.herkul.org sitesinden verdiği talimatın ardından 08.04.2009'da Zaman Gazetesi "Terör Örgütü Üretenler Yeni Tezgah Peşinde" adlı köşe yazısında tahşiyeyi konu edinmiş, 09.04.2009'da Samanyolu Televizyonu, Tek Türkiye Dizisinin 64. Bölümünde Tahşiye, Karanlık Kurulu'daki diyalogda örgüt ilan edilmişti. Böylece Tahşiye hakkında oluşturulmak istenen algı basın yayın organları aracılığıyla halka yansıtılmıştı.

 

STAR

 // Rasim DUMAN
Kendisini buyuk muctehid,muceddid ve evliya-yi i'zam efendilerimiz ile ayni kantara koyarak, guya kendisinin de buyuk bir alim ve "hal ehli", hatta sir ve keramet sahibi oldugunu ihsas, ima ve hatta adeta iddia ediyor. Halbu ki evliya icin "sohret, afettir", asla belli etmezler....
17 Mayıs 2015 12:42
 // Rasim DUMAN
İnsan en iyi,gozlerinden okunur. Bakislarinda samimiyetsizlik,kendine guvensizlik,endise ve suphe var. "Tik"leri tabii degil, bilerek ve bilhassa yapiyor. Tabiatiyla, "beden dili" de samimi ve tabii degil. Butun gayesi belagat ve hitabet silahlari ile,muhataplarini kendine "bende" kilmak....
17 Mayıs 2015 12:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler