YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fehim Adak kimdir? Siyasetçi Fehim Adak kaç yaşında? 2016
Fehim Adak kimdir? Siyasetçi Fehim Adak kaç yaşında? 2016
07 Şubat 2016 13:09
Eski bakanlardan Fehim Adak Ankara'da tedavi gördüğü özel hastanede sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Fehim Adak kimdir? Fehim Adak ne iş yapar? Fehim Adak neden öldü? Tüm soruların cevabı haberimizde...

1931 yılında Mardin'de doğdu. Abdürrezzak ve Muhdiye evladı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu. İnşaat Yüksek Mühendisi. Mardin İI Bayındırlık Müdürü, DSİ Diyarbakır Bölge Müdürü ve DSİ Ankara Murakabe Müşavere Kurulu Üyesi oldu. IV, V ve XX nci Dönem Mardin Milletvekili seçildi. Ticaret, Bayındırlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Devlet Eski Bakanı oldu. Evli ve 6 çocuk babası. Arapça biliyor.

Adak, yaklaşık 3 yıldır kanser ve kalp yetmezliği tedavisi görüyordu. Adak, Hacı Bayram Camisi'nde kılınacak ikindi namazının ardından tasavvuf alimlerinden Abdülhakim Arvasi'nin kabrinin bulunduğu Ankara'nın Keçiören ilçesindeki Bağlum semtinde bugün toprağa verilecek.

Mardin'de 1931 yılında doğan Adak, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirmiş, Mardin İI Bayındırlık Müdürü, DSİ Diyarbakır Bölge Müdürü, DSİ Ankara Murakabe Müşavere Kurulu Üyesi, 4(XV), 5(XVI), 20 ve 21. Dönem Mardin milletvekilliği, Ticaret, Bayındırlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunmuştu. Adak, evli ve 6 çocuk babasıydı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler