YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fazla ilgi Başbakan'ın canını yaktı
Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunmak isteyen bir kişi, Erdoğan'ın canını yaktı
Fazla ilgi Başbakan'ın canını yaktı
12 Ağustos 2009 / 00:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Trabzon'un Araklı ilçesindeki temasları sırasında, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunmak isteyen bir kişi, Erdoğan'ın canının yanmasına neden oldu.


Korumalar tarafından uzaklaştırılan vatandaşın yanlış alaşıldığını belirttiği öğrenildi.


Başbakan Erdoğan, Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi'nin açılışının ardından İlçe Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Belediye'ye gelişinde vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Erdoğan, bu sırada bir de talihsizlik yaşadı. Kalabalıkta Başbakan'a sarılmak isteyen Turan Demir isimli vatandaşın çarpması ile canı yandığı gözlenen Erdoğan, "Ah" dedi. Demir, korumalar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.
 
Öte yandan, ilçede tatlıcılık yaptığı öğrenilen Turan Demir'in, Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi'yi arayıp, Başbakan'ı incitme gibi bir amacının olmadığını söylediği öğrenildi. Sevgi gösterisinde bulunmak isterken kalabalığında etkisiyle bir çarpışmanın yaşandığını söylediği bildirilen Demir'in, yanlış anlaşıldığını, Başbakan ile görüşüp özür dilemek istediğini söylediği bilgisine ulaşıldı.
 
Daha sonra belediye binasına giden Başbakan Erdoğan, Başkan Ümit Çebi ile bir süre görüştü. Erdoğan, çıkışta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Erdoğan, "El ele verdikçe, dayanışma içinde oldukça, bir ve beraber oldukça bizi kimse yıkamayacak. Her geçen gün daha iyi olacağız, her geçen gün daha güçlü olacağız, bundan hiç endişeniz olmasın. Ve biz bu inançla, bu anlayışla yarınlara yürüyoruz." dedi.
 
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler