YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer hala yurt dışından dönmedi
Yurt dışına kaçtıkları iddia edilen HDP'li Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer bir buçuk aydır Avrupa'dan dönmedi
Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer hala yurt dışından dönmedi
10 Haziran 2016 / 14:12 Güncelleme: 10 Haziran 2016 / 14:17

Dokunulmazlık tartışmalarında öne çıkan isimler olan HDP'li Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer bir buçuk aydır bulundukları Avrupa'dan henüz dönmediler. Aracında silah taşıdığı iddia edilen Sarıyıldız ile teröristin taziyesine giden Hezer'in dönmeleri için belirlenen bir tarih yok.

Dokunulmazlık tartışmalarının merkezindeki iki isim Sarıyıldız ve Hezer'in Avrupa'dan Türkiye'ye dönüşleri merak konusu oldu.

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında 8 fezleke bulunuyor. Sarıyıldız ismini ön plana çıkaran neden ise, aracında terör örgütü için silah taşıdığı iddiası oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Sarıyıldız'ı işaret ederek, "Arabalarında silah taşıyanlar tabutlarında silah taşıyanlar Türkiye'den kaçmaya başladılar. Niye kaçıyorsunuz?" demişti.

HDP'li vekil İtalya, İngiltere, Fransa, İsviçre ve Almanya'dan sonra son olarak Yunanistan'ın başkenti Atina'ya geçti. Sarıyıldız'ın ne zaman döneceği ise belli değil, dönüş için herhangi bir tarih verilmiyor.

HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in ise hakkında düzenlenen 8 fezleke var. Hezer, 17 Şubat'ta Ankara Merasim Sokak'taki saldırıyı düzenleyen canlı bombanın evine taziyeye gitmişti. Bu hareketi adeta infiale sebep olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Hezer için, "Ankara'da alçak eylemle 28 kişin kanın giren teröristin sözümona taziyesinde boy gösteriyor. Bu milletvekili milletvekili değil, teröristin ta kendisidir" ifadelerini kullanmıştı.

Tuğba Hezer ise son olarak Fransa'daydı. Hezer'in daha sonra Almanya'ya geçeceği belirtildi.

Her iki ismin de Türkiye'ye dönüşü için tarih verilmiyor.

rs1-718.jpg

 // Kasap
Onlarda türkiye ye dönecek yüzyok ama chpli abileri onları suçsuz ilalan ederler...
11 Haziran 2016 01:26
.
 // Vatandaş
Vatan hainlerinin maaşları kesilmeli, tüm mal varlıklarına el konulmalı ve vatandaşlıktan çıkarılması elzemdir....
10 Haziran 2016 Cuma 18:39
 // Ismail Kalender
Dönmeleri için gün koymalı. Dönmediler taktirde Vatandaşlıktan çıkarılmalı...
10 Haziran 2016 18:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler