YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatma Şahin o sözlere dava açıyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e, dün akşam Meclis Genel Kurulu'ndaki sözleri nedeniyle tazminat davası açıyor.
Fatma Şahin o sözlere dava açıyor
26 Nisan 2013 / 11:41 Güncelleme: 26 Nisan 2013 / 11:44

TBMM Genel Kurulu'nda, mevzuatlardaki 'özürlü', 'sakat' ve 'çürük' gibi ifadelerin 'engelli' olarak değiştirilmesini öngören tasarının soru-cevap bölümünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile CHP'li Kamer Genç arasında tartışma yaşanmıştı.

CHP'li Kamer Genç'e, Bakan Fatma Şahin'e yönelik, 'Atatürk acaba bu Cumhuriyet'i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz? Atatürk'ün getirdiği nimetleri inkar etmeyin' sözleri nedeniyle TBMM Genel Kurulu'nda kınama cezası verilmişti.

Bakan Şahin'in, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in sözleri için tazminat davası açtığını bildirildi. Davanın kazanılması halinde elde edilecek gelir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki kurumların bir projesinde değerlendirilecek.

 

İHA

18:13
 // Dengesiz
Ben bu Kamer kadar dengesiz, saygısız birini görmedim. Adam resmen pislikten rant elde ediyor. Bu adam Dersimli olamaz. Kendi katiline aşık olan birinden, başka ne beklenirki....
26 Nisan 2013 18:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler