YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatih Erbakan'dan Kıbrıs çıkarması
Fatih Erbakan'dan Kıbrıs çıkarması
20 Nisan 2015 08:05
Fatih Erbakan, "Kıbrıs'ta 19 Nisan'da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri adanın kaderini değiştirebilecek niteliktedir." dedi.

KKTC'ye sürpriz bir ziyarette bulunan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan ziyareti ile ilgili olarak;

''1974 Kıbrıs Barış Harekatı kazanımları Annan Planı ile yok edilmek istenmiştir. Ancak Rum tarafının ''Hayır'' demesi ile muvaffak olamamışlardır. Kıbrıs bizim milli davamızdır. Bize aziz şehitlerimizin, merhum Denktaş'ın , Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan Hocamızın ve KKTC'nin ilelebet bağımsız kalabilmesi için malıyla canıyla mücadele edenlerin bıraktığı çok önemli bir emanettir. 1974 barış harekatı ile Kıbrıs sorunu bitmiştir.'' açıklamasında bulundu.

Temasları çerçevesinde KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Şehitler Derneği, Mücahitleri Derneği, Denktaş Vakfı, ADA Türk İslam Merkezi ve Gazimagosa Belediye Başkanı İsmail Arter, Adanın Muhtarlar Birliği Genel Başkanı Mehmet Aydın ve ve KKTC Meclisinde milli duruşu ile bilinen milletvekili Zorlu Töre'yi ziyaret eden Erbakan açıklamalarında Annan Planı'na da değindi.

Fatih Erbakan: Eroğlu- Denktaş ittifakını destekliyoruz

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan; ''Şu çok iyi bilinmelidir ki; Kıbrıs sorunu diye bir sorun vardır diyenler batı emperyalizminin değirmenine şu taşıyacak ve ne olduğu, kimin yaptığı belli olmayan içine Enosis zehiri gizlenmiş bulunan Annan planına hizmet edeceklerdir. Bu tarihi vahim hatadan dönülmelidir. Adanın Helenistlestirilmesi projesinin karşısında çok uyanık ve tedbirli olmak mecburiyetindeyiz. Bağımsız KKTC'nin ilelebet devam etmesi en önemli önceliğimizdir. Bu doğrultuda Sayın Cumhurbaşkanı Eroğlu ve kendisine destek veren Serdar Denktaş Beyefendi'nin (DP-UBP) ittifakını destekliyoruz. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kazanımlarının müdafisi olacağımızı tüm Dünya kamuoyuna ilan ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan'ın başkanlığında gerçekleşen KKTC ziyaretinde Erbakan'a Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Doğan Bekin, Vakfın Kıbrıs Komisyonu Üyesi Yücel Mollaismailoğlu eşlik etti.

Erbakan Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre Fatih Erbakan'ın yurtdışı temasları önümüzdeki günlerde de devam edecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler