YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faruk Çelik kanser mi? İşte cevabı...
Faruk Çelik kanser mi? İşte cevabı...
15 Mayıs 2014 15:05
Son zamanlarda çok fazla gözükmeyen ve son olarak Soma'ya neden gitmediği merak konusu olan Faruk Çelik açıklama yaptı.

Soma'daki maden faciasından sonra cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in neden ortalarda görünmediği oldu.

Faciadan 20 saat sonra konuşan Çelik, ''Neden Soma'ya gitmediği'' yönündeki bir soruya 'sağlık nedenleri' gerekçesiyle cevabını verdi.

Twitter'da AK Parti'ye yakın isimlerden Esat Ç. rumuzlu kullanıcı da Bakan Çelik'e kanser şüphesiyle radyasyon verildiği iddiasında bulundu.

Çelik bugün Hürriyet'e konuştu ve iddiaları doğruladı. Çelik, 2 gün boyunca böbrek üstü bezlerinde belirlenen iki kitlenin tedavisiyle ilgili tetkikler yapıldığı ve radyasyon aldığını açıkladı.

Çelik konuştu: Radyasyon verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, Soma'ya gitmemesine yönelik eleştiriler ve bazı iddialara karşı, "sağlık nedeniyle" açıklamasını yapmıştı.

Çelik, Hürriyet'e yaptığı değerlendirmede, iki gün boyunca böbrek üstü bezlerinde belirlenen iki kitlenin tedavisiyle ilgili tetkikler yapıldığını söyledi.

"İnsanlara temas etmemem gerekli"

Bakan Çelik'e belirli aralıklarla radyasyon verildi ve iki gün insanlarla temas etmemesi istendi. Sonuçlar, temiz çıktı. Bu sabah ikinci doz iğne için hastaneye giden Çelik'e doktorların tavsiyesi yine kimseyle görüşmemesi yönünde. Bu nedenle Çelik bugün de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Soma'ya gidemeyecek.

Facia için ilk değerledirme

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Faruk Çelik, Soma'da meydana gelen facianın yaşanmasının ardından "ortada görünmediği" iddialarına, "Tüm bakanlık olarak ilk andan itibaren oradayız. Kriz masası kurduk. Ben de Cumhurbaşkanı ile Soma'ya gidiyorum'' demişti.

Akşam saatlerinde basının karşısına geçen Çelik, gazetecilerin ''Neden Soma'ya gitmediniz?'' sorusuna da ''Gitmeme durumum sağlıkla ilgili'' yanıtını vermişti.

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler