YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Evet' diyen ülkücülere hakaret
Referandumda 'evet' oyu vereceğini açıklayan ülkücülere Bahçeli'den tepki.
'Evet' diyen ülkücülere hakaret
29 Ağustos 2010 / 19:11 Güncelleme: 29 Ağustos 2010 / 19:18

Bahçeli, Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Başbakan Receyp Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntıları örtbas ederek bir mutlu azınlık tablosunu Türkiye'nin tablosu olarak takdime çalıştığını iddia eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Ve bunları da şimdi12 Eylül2010 Pazar günü yapılacak olan halk oylaması vesileyle de istismar ediyor. Halk oylamasının birAnayasa değişikliğiolduğunu unutarak sanki gelecekte kendi iktidarının tekrar kazanılması yolunda, seçim ekonomisi uygulayarak, seçim propagandasına dönüştürerek, halkoyundan alacağı 'evet' oylarıyla Recep Tayyip Erdoğan'ı özdeşleştirerek Türkiye'deki saltanatını, padişahlığını, hanedanlığını, yoldaşlarıyla müreffeh yaşamayı sürdürmeye niyetli olduğu görülüyor.''

"GÜVENOYUNA DÖNÜŞECEK"

Bahçeli, şöyle devam etti: "Bu halk oylaması bugün gelmiş olduğu ortam itibariyle AKP'nin 8 yıllık icraatının da bir anlamıyla güven oyu şekline dönüşecektir. Çünkü Sayın Recep Tayyip Erdoğan bunu böyle arzulamakta, kendisiyle, partisiyle Anayasa değişikliğini özdeşleştirerek yaşadığı paniği, korkuyu bertaraf edip, vatandaşa da seçim döneminde yaptıklarına benzer bazı ikramlar sunmak suretiyle halk oylamasını etkileme gayretine girmektedir.''

"RAMAZAN'DA BARİ YAPMA!"

Başbakan Erdoğan'ın MHP'ye hakaret ettiğini vurgulayan Bahçeli, "Sayın Başbakan bir korkuya kapılmış, geceleri uykusuz, öfkeli, sinirli. Ne konuştuğunu, nereye ulaşacağını bilmiyor. Ve ağzına geleni söylüyor. Oruçlu olup olmayan bir durumda insanları tereddüde düşürecek iddialarında bulunuyor. İnsanın ağzından çıkmayacak hakaretleri, yalanları, iftiraları yapıyor. Ramazan ayında bari bunu yapma. Zaten yıllardır bunu yapıyorsun da bari Ramazan'da yapma!" şeklinde konuştu.

"ESKİ ÜLKÜCÜYMÜŞ DİYORLAR; EVET BÜLBÜLLERİ"

'Evet' oyu vereceğini açıklayan eski ülkücülere de tepki gösteren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkücü hareketin mensuplarına 'kafatasçı, ırkçı' diyeceksiniz, 'bunlar kanla besleniyorlar, eli kanlı katiller ve faşistler' diyeceksiniz; ama şimdi sıkışmışsın, kurtuluş yolu arıyorsun. Bir moda tabir çıktı, Ülkücü kardeşlerim diyor. İnsanlar kardeş ilan ettiklerine daha önce iftira yalanla her türlü hakareti yapabilir mi? O zaman sen kimi kandırıyorsun. Bazı televizyonlara bazı insanları çıkartıyorlar, 'eskiden ülkücüymüş' diyorlar, 30 seneden bu yana varlıklarından bihaber olduğumuz insanlar şimdi televizyonlarda 'evet' bülbülleri kesilmişler."

"ÜLKÜCÜLERİ KIYIMA UĞRATTI"

Bazı MHP'li memurların görevden alındığını iddia eden Bahçeli, "İçinizden kaç kişi bilgisizliği, yetersizliği, görevi kötüye kullanma gibi suçlardan değil, sadece ve sadece ülkücü, MHP'li olmaktan dolayı nasıl kıyıma uğradıklarını unuttular mı zannediyorsunuz? O zaman bunlar kardeş değil, o zaman bunlar yerine birAKPbelirsizliği ile yoğrulmuş insanları atamak için görevden alınması gerek insanlar. Ve görevden aldıkları insanlara şimdi çıkmış 'kardeşim' diyor. Bu aldatmaca ve kandırmacaya inanacak mıyız?" dedi.

"116 KARANLIK GÜN..."

Başbakan Erdoğan'ın 'beyaz kefenimizle yola çıktık' açıklamasına da atıfta bulunan Bahçeli, "Çocukluğundan beri Milli Görüş gömleği giyiyorsun. 116 günde yani genel başkanla başbakan olduğun 116 gün içerisinde karanlık günleri nasıl geçirdiğini bir sen biliyorsun, gel millete anlat. Bunu da yapmıyorsun, şimdi de kalkmış geçmişleri kaşıyarak, tahrik ederek 'ben de beyaz kefenimi giydim' diyor, her türlü konuda her türlü bedeli öderim' diyor. Ve milletin hafızalarından silinmesi yol tutmuş olanları tekrar tahrik ve provoke ediyor." şeklinde konuştu.

"SENDEN BAŞBAKAN OLMAZ"

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnandırıcılığını kaybettin, güvenirlik kat sayın sıfırın altına düştü. Senden Başbakan olmaz. Öyleyse olmayacağını hatırlatmak için önce AKP'lilere görev düşüyor. Diyecekler ki 'Sayın Başbakanım sen 8 yıldan beri yoruldun, ne konuştuğunu bilmiyorsun, öfkelendin, ağzından çıkanı duymuyorsun, inanlı insanları istismar ediyorsun, fakirleri, işçileri istismar edip saltanatını sürdürmeye çalışıyorsun, 12 Eylül'de nezaketen sana bir uyarı vermeyi istiyorum. 'Evet' yerine 'hayır' diyorum' demeleri lazım."

Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

"MHP de bu gidişatı durdurmak, AKP'nin yarın ülkeyi bölünmeye götürecek PKK siyasallaşmasını ve PKK ile işbirliğini, yapmış olduğu anlaşmaları, görüşmeleri ortadan kaldırmak için AKP'nin bir derin uyarıya muhatap olması gerektiğini ifade ile ve oluşturduğu gizli gündemi ve tuzakların farkında olarak 'hayır' demeyi düşünüyor. Ve MHP'hayır' diyor."  CİHAN

Asla
 // Maatonifi
MHP'nin, ülkücülere yaptığı kıyımı CHP bile yapmadı. MHP'nin ortağı olduğu koalisyon döneminde, hiç karşılaşılamayan kıyım yapıldı. Elazığdaki ülkücülerden sorun, kıyım nasıl olurmuş, görün....
30 Ağustos 2010 11:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler