YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Evet denecek maddeler var"
"Evet denecek maddeler var"
26 Ağustos 2010 15:10
CHP, 12 Eylül'deki referandumda 'hayır' oyu vereceklerini açıklarken CHP Burdur vekili anayasa paketinde evet denebilecek madderlin de bulunduğunu söyedi

CHP Burdur MilletvekiliRamazanKerim Özkan, Anayasa değişikliğinde 'evet' verilecek maddelerin de bulunduğunu söyledi. Özkan, "Değişiklikte 26 madde var. Keşke bu maddeler ayrı ayrı değerlendirilerek oylansaydı. Çünkü 'evet' verilecek maddeler de var, 'hayır' verilecek maddeler de var." dedi.

CHP Burdur yönetimi İl Başkanı Süleyman Erman ve Milletvekili Ramazan Kerim Özkan'la birlikte referandum için 'hayır' ziyaretlerini sürdürüyor. Bu Kapsamda Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO)'nı ziyaret edenCHPyönetimi, Başkan Yusuf Keyik ile görüştü.

Ziyaretlerinin,Anayasa değişikliğiiçin12 Eylül2010 tarihinde yapılacak olan oylamaya ilişkin partilerinin görüşlerini açıklamaya yönelik olduğunu belirten Milletvekili Özkan, teşkilat olarak sivil toplum örgütlerine ziyaretlerde bulunduklarını kaydetti. Herkesin referandum değerlendirmelerini saygıyla karşıladıklarını ifade eden Özkan, "Kimseye 'evet' veya 'hayır' şeklinde bir dayatmamız söz konusu değil. Bu Anayasa değişikliği önce Meclis'e sunuldu. 367 bulunamadığı için şu anda referanduma gidiyoruz. Değişiklikte 26 madde var. Keşke bu maddeler ayrı ayrı değerlendirilerek oylansaydı. Çünkü 'evet' verilecek maddeler de var, 'hayır' verilecek maddeler de var. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu ve Anayasa Mahkemesi'nin yapılanması ile ilgili çekincelerimiz var. Takdir, sivil toplum örgütlerimizindir." diye konuştu.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, olayı tarafsız takip ettiklerini ifade etti. Ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Keyik, yaptığı kısa değerlendirmede şunları söyledi: "Tabii ki biz sivil toplum örgütleri olarak, bu 'evet' ve 'hayır' noktasında, süreci izlemek şeklinde değerlendiriyoruz. Ama bizim tek arzu ettiğimiz şey, insanların kutuplaştırmamak bu olayı siyasi boyuta getirmeden, herkesin kendi hal ve hareketlerini kontrol etmeleri ve 12 Eylüle salimen gidilmesidir. Referandum sonucunda ne çıkarsa saygı duymak şartıyla, sonucu kabullenip, yolumuza devam etmek istiyoruz."
Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler