YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Evet 1994'e dönülmelidir'
'Evet 1994'e dönülmelidir'
05 Aralık 2012 16:42
Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili, Başbakan Erdoğan'a destek verdi. Destici, 'Evet 1994'e dönülmelidir.' dedi.

Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, dokunulmazlıkların kaldırılmasını hukuken değil de siyaseten tartışanların, 1994'e geri dönüleceğinden bahsettiğini belirterek, ''Evet 1994'e dönülmelidir'' ifadesini kullandı.

Destici, milletvekili dokunulmazlıklarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda çok doğru bir yolda olduğunu ifade etti. 

Partilerinin kurulmasından itibaren milletvekili dokunulmazlıklarının kürsü ile sınırlandırılmasını talep ettiklerini anımsatan Destici, bugün dokunulmazlıkların kaldırılmasını hukuken değil de siyaseten tartışanların, 1994'e geri dönüleceğinden bahsettiğini belirterek, ''Evet 1994'e dönülmelidir. Çünkü 94'deki karar Türkiye'yi rahatlatmış, PKK'ya ise ağır bir darbe vurmuştur'' değerlendirmesini yaptı.

O dönemde DEP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının terörü azdırmadığını tam tersine terörün ve bölücü zihniyetin gerilemesine sebep olduğunu belirten Destici, 1994 ile 2002 yılları arasında terörün neredeyse tamamen durduğunu ifade etti.

DEP'li milletvekillerinin tutuklanmasının PKK'nın siyasi taban bulmasını da zorlaştırdığını, PKK'yı temsil eden siyasi partilerin yüzde 4 oy oranını geçemediğini kaydeden Destici, ''Milletin yüzde 90'lara varan kesimi bu sözde milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istemektedir. Biz bu konuda sayın Başbakanı ve onunla birlikte hareket edenleri destekliyor, tebrik ediyoruz'' ifadelerine yer verdi.  aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler