YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Etnik kimliği siyasete alet etmeyin
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorlu'da yüzlerce kişiye seslendi. Etnik kimliği siyasete alet ediyorlar diyen CHP lideri, Çorlu'dan 6 milletvekili istedi...
Etnik kimliği siyasete alet etmeyin
04 Haziran 2010 / 16:01 Güncelleme: 04 Haziran 2010 / 16:02

Kılıçdaroğlu, "Recep Bey" söylemini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, "Ben size diyordum 'Recep Bey'in ezberi bozulacak', siz inanmıyordunuz. Herkesin ezberini bozacağız" dedi. Kılıçdaroğlu, etnik kimliğin siyasete alet edildiğini savunarak, "Herkesin etnik kimliği de inancı da sınıfın üstündedir" şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, 3 günlük Trakya turuna Çorlu'dan başladı. İstanbul'dan karayoluyla Çorlu'ya geçen Kılıçdaroğlu, Atatürk Meydanı'nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. "Başbakan Kemal" sloganları atan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, "Artık bu ülkede korku imparatorluğunu alaşağı ederek barış içerisinde yaşayacağız. Halkın sırtından doyan doyana diyen zihniyeti yerle bir edeceğiz. Köylüye vermeyeceksin, çiftçiye vermeyeceksin, işçiye vermeyeceksin, memura vermeyeceksin, emekliye vermeyeceksin pekiyi kardeşim bu parayı nereye götüreceksin" diye konuştu.

Küçük esnafın sıkıntıda olduğunu da söyleyen Kılıçdaroğlu, "Başbakan 'esnaflar birleşsin süper market kursun' diyor. Başbakan her esnafı kendi oğlu gibi zannediyor. Ülkede işsizlik sorunu var. Başbakan üniversite mezunlarının iş bulamaması konusunda her üniversiteyi bitiren iş bulacak diye bir kural yoktur diyor, her üniversiteyi bitireni sanıyor ki kendi çocukları gibi. Rakamlar her yıl gittikçe düşüyor bugün çiftçi ektiği ürünün bedelini alamıyor. Ama ben size bir rakam vereyim, Türkiye'de çiftçimize para vermiyoruz, yurt dışından ürünleri getiriyoruz yılda 2 milyar 800 milyon dolar para ödüyoruz. Bu parayı kendi çiftçimize versek üreteceğiz, istihdam yaratacağız, üretene Türkiye yaratacağız ve bu ülkede kardeşçe yaşayacağız" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, kalabalıktan destek isteyerek, "Bizim altı okumuz var sizin de altı milletvekiliniz. Önümüzdeki seçimlerde altı oka altı milletvekili istiyorum" dedi. "AK Parti ve onun türevleri, benzerleri sizin inançlarınızı sömürüyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Etnik kimliği siyasete alet ediyorlar. Herkesin etnik kimliği de inancı da sınıfın üstündedir. Bunu herkes böyle bilsin" ifadelerini kullandı.

"Mühür kimdeyse Süleyman odur, mühür sizde Süleyman sizsiniz" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti;

"Süleyman mührünü yetim hakkı yemeyen, insanları soymayandan yana kullanırdı siz de öyle kullanın. Bizim kimseden korkmayız. Sadece Allah'tan ve yetim hakkı yemekten korkarız." Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından parti otobüsünden halkı selamladı. CHP Genel Başkanı'nı yakından görmek isteyenler izdihama neden olurken, çevik kuvvet ekipleri ve partililer izdihamı önlemekte güçlük çekti. (İHA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler