YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eskiden PKK köy basıyordu, şimdi HDP
Seçim turu atan HDP’lilerin kaleşnikofla öldürdüğü HÜDA-PAR’lı Muhammed Şerif Şimşek ile Abdulcelil Talayhan’ın yakınları, PKK ve HDP’ye çok sert tepki gösterdi: “Eskiden PKK köy basıyordu, şimdi HDP. Bizi suçlayanlar cevap versin; neden hep biz ölüyoruz?
Eskiden PKK köy basıyordu, şimdi HDP
31 Mayıs 2015 / 09:58 Güncelleme: 31 Mayıs 2015 / 10:08

Şırnak’ın İdil ilçesi Kozluca Köyü’nde önceki akşam HDP’lilerce öldürülen HÜDA-PAR’l Muhammed Şerif Şimşek (34) ile Abdulcelil Talayhan’ı cenazesi toprağa verildi. Defin yapıldıktan sonra bir konuşma yapan molla Beşir Şimşek, “Baraj altında kalacağını anlayan HDP’nin sağa sola saldırmaya başladığını belirterek, “Lut kavmi gibi sapkın bir yola girenler, şefkat ve merhameti kötülüğe, kin ve nefreti ise iyiliğe yöneltmişlerdir. Bugün kardeşlerimizi şehit ederek başlarımızı eğeceğimizi zannedenler büyük bir yanılgı içerisindedirler. Ey PKK/HDP, kardeşlerimizin şehadetiyle halkımızı uyandırdınız, azmimizi ve gayretimizi artırdınız” dedi.

Daha önce de tehdit etmişlerdi

Beşir Şimşek HDP’lilerin saldırısının planlı olduğunu belirterek, “Şehitler daha önce de PKK tarafından tehdit edilmişti. Şehit Mehmet Şerif’in iş yerine saldırı yapılmış ve dükkanı ateşe verilmişti. Bu saldırı aniden gelişmemiş bilinçli olarak yapılmıştır. PKK/HDP bizlere kin kusuyor. Bunların saldırganlıkları, kin ve nefreti İslam’adır” şeklinde konuştu.

Hayatını kaybeden Mehmet Şerif Şimşek’in akrabası Şehzade Demir, “PKK 1990’lı yıllarda bu köyü basıp 5-6 kişiyi katletti, şimdi de HDP yapıyor. Kendilerini köylerinde istemeyen insanlara zorla, silahla baskı yaparak onları baskı altına almaktan başka bir şey değildir”diye konuştu. HÜDA-PAR Şırnak İl Başkanı Abdullah Kılıç ise,  saldırıyı gerçekleştiren kişinin KCK’dan yargılanmış bir şahıs olduğunu belirterek, “Bu köyde yaşayan insanların Müslüman olduğıunu bildikleri için tahrik etmek amacıyla parmaklarını çiftleştirerek ‘biz ermeniyiz’ diye bağırmışlar. Köylüler ikaz edince de silahla taramışlar” dedi.

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, Tunceli’nin Pülümür ilçesinde 28 Mayıs 2015 tarihinde bölücü terör örgütü mensubu militanlar tarafından 5 kişinin kaçırıldığı ve birisinin serbest bırakıldığını açıkladı. 

1-953.jpg

STAR

Etiketler: , ,
 // koc
Bunlara oyvermek cok büyük vebalalmak olur uyanın eyy müslümanlar...
31 Mayıs 2015 19:55
 // mustafa
milli kürtlerin kaçmasi için yapıyorlar....
31 Mayıs 2015 15:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler