YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Ülkü Ocakları Başkanı: Ülkücüler AK Parti'ye oy verecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesi öncesinde AK Parti'den çarpıcı değerlendirmeler geldi. Özdağ, "Bahçeli koalisyon yolunu kapattı ama ülkücüler sandıkta o koalisyonu yapacak" dedi.
Eski Ülkü Ocakları Başkanı: Ülkücüler AK Parti'ye oy verecek
16 Ağustos 2015 / 16:37 Güncelleme: 16 Ağustos 2015 / 16:39

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesi öncesinde AK Parti'den çarpıcı değerlendirmeler geldi. Geçmişte Manisa Ülkü Ocakları Başkanlığı'nı da yapan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Bahçeli'nin tutumuna sert tepki gösterdi. Doç. Dr. Özdağ şu değerlendirmeleri yaptı:

Umutlu değilim

Ülkücü taban, AK Parti ile koalisyon yapılarak, yönetimde rol üstlenmek istiyordu. Ancak Bahçeli, şu ana kadar bu yolu kapattı. Ben, yarın yapılacak görüşmeden umutlu değilim. Bahçeli, 1999 yılında da 'Refah ve DYP dinlensin' diyerek stratejik bir hata yapmış, DSP ve ANAP'la koalisyona yönelmişti. Şimdi de, 'AK Parti CHP ve HDP ile koalisyon kursun' diyerek hatasını tekrarlıyor. Siyaset tecrübe işidir.

AK Parti'ye oy kayması olacak

Ülkücü taban ve MHP'ye oy verenler yaşananları izliyor. Bahçeli'nin bu sert ve hırçın tutumunu değerlendirerek, sandıkta gereğini yapacaklardır. Pek çok ülkücü tanıdığım bana, 'Eğer Devlet Bahçeli koalisyon yapmazsa, biz de sandıkta yaparız' dedi. Bahçeli'ye soğuk bakan insanlardan AK Parti'ye oy kayması olacağını düşünüyorum.

Çare erken seçim 

CHP, çok yamalı bohça gibi, bizim dokumuza uymazdı. 13 yıldır parlamentoda birlikte çalışıyoruz. Bu süreçte kanun tekliflerimizden hiçbirine "evet" demediler. Süresi sınırlı bir koalisyona da kapıyı kapatmışlar. Bu şartlarda, yapılacak tek ve en doğru şey erken seçime gitmektir.

Sözleri siyasi lidere yakışmıyor

Bahçeli'nin sözleri siyasi nezaketine uygun değil, yakışmıyor. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve partimizle ilgili sözleri, yenilir yutulur değil. Kendisi, sürekli AK Parti'nin ne yapması gerektiğini 'emir verir' moduyla dile getiriyor. Bu çabayı, MHP'nin nasıl iktidara gelebileceği yönünde sarf etseydi, daha anlamlı olurdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsını hedef alan ifadeler karşısında gösterdiği tepki yüzde 100 haklıdır.

ÖSYM Fformülü baskıyı engeller

PKK ve onun güdümündeki HDP, Doğu ve Güneydoğu'da Türkmenlere, Araplara ve diğer halka yaşam hakkı tanımak istemiyor. Hitlervari, Mussolinivari, Stanilist çalışmalar yapıyorlar. Askerimiz ve polisimiz güçlüdür. Daha sıkı tedbirlerle, sandıkta baskının önüne de geçecektir. ÖSYM sınavlarındaki gibi, kabinlere değil ama okullara kamera konularak baskı önemli oranda önlenebilir.

AKŞAM

160820151035452413177_2.jpg 

 // Kürşad
Doğru seçim falan bilmem ama final de bi kayma olacak akp ye...
20 Ağustos 2015 16:35
 // Bozkurt
AKEPE eğer erken seçim olursa boyunun ölçüsünü alacak! Bu haberi yapan halt etmiş...
16 Ağustos 2015 20:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler