YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin farkını gençlerimize hatırlatılmalı"
"Eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin farkını gençlerimize hatırlatılmalı"
18 Ekim 2013 20:40
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşma törenlerine katılmak için Eskişehir’e geldi.

Bakan Nabi Avcı, ilk olarak AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Odunpazarı Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programda konuşma yapan Prof Dr. Nabi Avcı, hava muhalefetinden dolayı geç kaldıklarını, Cuma namazı için mola verdikleri ve orada bulunan insanların ilgilerinden dolayı geç kaldıkları için katılanlardan özür diledi.

Ardından Bakan Avcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehirlilere özel selamı ile şair ve yazar Nuri Pakdil’in “Bütün mazlum ulusların acılarını içimizde duyarak, Mekke, Medine, Kudüs, Halep, İstanbul, Eskişehir, Maraş, Bitlis hattında şaşmaz bir kararlılıkla ilerlerken, en içten duygularla mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, devrimci kardeş selamlarımı yolluyorum” ifadeleri yer alan mesajını iletti.

Ülkede bulunan genç nüfusa eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin arasındaki farkların anlatılması gerektiğine değinen Bakan Avcı, sözlerinde şunları kaydetti:“Çok genç bir nüfusa sahibiz. Nüfusumuzun çok büyük bir bölümü 20 yaşın altında. Dolayısıyla özellikle gençlerimiz eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin farklarını bilemeyebilirler. Onun için bizim yaşımızdan olanlar, 40 ve 40’ın üzerinde olan gençler, zaman zaman başa kakmadan eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin farkını gençlerimize hatırlatmasında fayda var.

Osmangazi Tüneli’nden geçerken bir zamanlar eski Türkiye’de Gülümbe rampalarında nasıl saatlerce beklediğimizi, Antalya’dan İstanbul’a taze meyve sebze götüren kamyonlarımızın oralarda neler çektiklerini, Eskişehir-Ankara yolunda Zümrüt Turizm kararlılıkla Eskişehir-Ankara arasını 3 net saate indirdi diye nasıl şaşırdığımızı, oysa Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) Eskişehir’e varışı bugün 1 saat 20 dakikayı geçinde ‘Ne oluyoruz, neden gecikiyoruz?’ diye sitem etmeye başladığımızı gençler bilemeyebilirler.

Türkiye’nin nereden nereye geldiğini, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda hayatın her alanında buralara kolay gelinmediğini, bu hizmetlerde emeği geçenleri unutmamak gerektiğini gençlerimizle paylaşmakta yarar var diyor, hepinizin bayramını tebrik ediyorum.”
Konuşmasının ardından Avcı, katılanlarla tek tek selamlaşarak bayramlarını kutladı. Düzenlenen programa AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı, parti yöneticileri ve çok sayıda parti üyesi katıldı. Bakan Nabi Avcı, daha sonra öğretmenevinde düzenlenen bayramlaşma programına katılmak üzere ayrıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler