YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski MHP milletvekili Akşener: Başbakanlık koltuğunu istiyoruz
Eski MHP milletvekili Akşener: Başbakanlık koltuğunu istiyoruz
25 Mayıs 2016 22:16
Eski MHP milletvekili Akşener, "Başbakanlık koltuğunu istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı makamına da koltuğuna da talibiz." dedi.

Eski MHP milletvekili Meral Akşener, Kastamonu Havalimanı'nda kalabalık partili bir grup tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde şehir turu atan Meral Akşener, daha sonra kentteki bir düğün salonunda partililere seslendi.

MHP'de olağanüstü kurultay toplanmasına yönelik yaşananlara değinen Akşener, kongrenin mutlaka yapılacağını belirterek, Türk siyasetini yeni baştan tanzim edeceklerini, milletle inatlaşmadan milletin değerleriyle yol yürüyeceklerini ifade etti.

"Genel Merkezimizin değerli sözcülerinin ağzından öğrendik ki meğerse biz iktidar olmak için kurulmuş bir parti değilmişiz." diyen Meral Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi 20, 40 milletvekili alarak Meclis'te temsil edilmeyi doğrusu biz kendimize uygun görmüyoruz. Onun için haddimizi de bilmiyoruz, her koltuğa da talibiz. Kırmızı plaka istemeyenlere saygı duyuyoruz. O zaman evlerine gitsinler. Biz kırmızı plakaları istiyoruz. 

Biz başbakanlığın MHP bünyesinden çıkıp bu ülkeyi yönetmesini istiyoruz. Başbakanlık koltuğunu istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı makamına da koltuğuna da talibiz. 

Bakanlar Kuruluna da talibiz ama en çok ilk seçimde 276'yı çok aşmış milletvekili sayısına talibiz. Allah'ın izniyle seçilelim, arkasından iktidar olalım, 6 ayda terörün de terör örgütünün de belini beraberce kıracağız."

Makamda iki seçim dönemi kalınması gerektiğine inandığını belirten Akşener, seçildiğinde bunu parti tüzüğüne ekleyeceklerini bildirdi.


AA

 // İsmail
Yav he he... %000.001 oy alınca görürüm sizleri......
25 Mayıs 2016 23:59
iste istemesinede
 // muammer bekaroğlu
içişleri bakınıydın ne yaptınki başbakanlık,cum.başkanlığı istiyorsun allah akılversin ne diyelim ama islamın şartı 5 dir 6 cısı ise haddini bilmektir....
25 Mayıs 2016 Çarşamba 23:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler