YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski başkan halktan böyle oy istedi!
Eski başkan halktan böyle oy istedi!
Eski başkan halktan böyle oy istedi!
05 Mart 2009 / 21:05 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu eski Belediye Başkanı Necdet Gören, "Memleketimizde rüşvet ve yolsuzluk başını aldı yürüdü. Vatandaş buna nerede cevap verecek. Ya asker gelecek dur diyecek ya vatandaş sandık başında cevap verecek" dedi.


CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan'ın seçim gezilerine katılan Gören, Alpagut köyünde bir kahvehanede vatandaşlara hitap etti. AK Parti'yi eleştiren Gören, şunları söyledi: "Bir memleket kötü idare ediliyorsa bunun tepkisini vatandaşın seçimlerde göstermesi lazım. Bir bakıyoruz memleketimizde yeni başbakan sayesinde rüşvet başını aldı yürüdü. Her türlü yolsuzluklar başını aldı gidiyor. Vatandaş buna nerede cevap verecek ya asker gelecek dur diyecek ya vatandaş sandık başında cevap verecek. Şimdi bu çok önemli bir fırsat. Elbette hükümetin icraatlarına memnun olan vatandaşımız varsa oyunu verir ama sıkıntısı olan vatandaşımız varsa tepkisini 29 Mart'ta sandık başına gittiği zaman göstermek zorunda. Bu bir vatandaşlık görevi."


Gören, AK Parti'yi ima ederek, "İnsanları aç bırakıp, işsiz bırakıp sadaka politikası izliyorlar." diye eleştiride bulundu.


Zaman


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler