YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski başbakanı görenler zor tanıdı
Eski başbakanı görenler zor tanıdı
24 Ocak 2014 20:00
Hakkında üretilen fıkralar ile hatırlanan 79 yaşındaki eski Başbakan Yıldırım Akbulut'un fiziki görüntüsündeki değişiklik şaşırttı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Meclis Başkanlarına yemek verdi. Yemeğe eski başkanlar Ferruh Bozbeyli, Cahit Karakaş, İsmet Sezgin, Mustafa Kalemli, Hikmet Çetin, Yıldırım Akbulut, Ömer İzgi, Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin katıldı.

Yemekte yer alan TBMM eski Başkanı ve eski Başbakan 79 yaşındaki Yıldırım Akbulut'un fiziki görüntüsündeki değişiklik şaşırttı. ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Turgut Özal'ın, Cumhurbaşkanı seçilerek Çankaya köşküne çıkmasından sonra ANAP Erzincan milletvekili Yıldırım Akbulut, Başbakan olarak görevlendirilmişti. Akbulut, 1984-1987 yılları arası İçişleri Bakanlığı da yaptı.

1987'de TBMM Başkanı seçilen, 9 Kasım 1989'da da Başbakanlığa atanan Akbulut hakkında çok sayıda fıkra üretilmiş, fıkra kitabı bile yazılmıştı. 15 Haziran 1991'deki ANAP Kongresinde Mesut Yılmaz'a  yenilerek Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevinden ayrılan Akbulut, 2002'de ANAP'tan istifa etti ve Doğru Yol Partisi'nden İstanbul milletvekili adayı oldu, ancak seçilemedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler