YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kuzeni CHP'li oluyor
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kuzeni CHP'li oluyor
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kuzeni CHP'li oluyor
22 Eylül 2008 / 08:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP'den yerel seçimler için transfer atağı. CHP Yerel Yönetimler Komisyonu bayramdan sonra da transferlerin devam edeceğini söyledi


CHP, yerel seçimler yaklaşırken başarılı isimleri transfer için atağa geçiyor. CHP Yerel Yönetimler Komisyonu çalışmalarını sürdürürken, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden başarılı belediye başkanlarının partiye transfer edileceği belirtiliyor. Bayramdan sonra gerçekleştirilecek olan katılım töreninde, İstanbul’dan dört belediye başkanının CHP’ye katılacağı öğrenildi.


Bu belediye başkanları arasında eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kuzeni, İstanbul Ömerli Belde Belediye Başkanı Erdal Yılmaz’ın da olduğu ifade edildi. Yılmaz’ın, ANAP’tan istifa ederek partiye katılacağı ve CHP’nin adayı olarak seçimlere gireceği belirtildi. Bayram sonrası CHP’ye katılacak isimlerden birinin de eski bakanlardan Ercan Karakaş olduğu ifade edildi. İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ile görüşen Karakaş’ın yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için nabız yokladığı da öne sürüldü.


Karayalçın’la temas


İstanbul’da ANAP’tan istifa ederek, CHP’ye katılacağı belirtilen diğer belediye başkanları ise şunlar: Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgül, Eyüp Göktürk belde belediye başkanı Mustafa Gül ve Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Sipahioğlu.


Bu arada ismi CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen SHP lideri Murat Karayalçın ile temas kurulduğu da öğrenildi. VATAN’ın sorularını yanıtlayan Murat Karayalçın ise resmi bir teması olmadığını söyledi ve “Ben değil ama bazı partili arkadaşlarım CHP’liler ile görüşüyorlar. CHP ile SHP arasında güzel dostluklar var. Zaman zaman bir araya gelerek, durum değerlendirmesi yapıyorlardır” dedi. Baykal’ın ise kurmaylarına bu konuda, “Bu yönde taleplerin olduğunu görüyorum. Ancak benim bir temasım yok. Bunlar kişisel talepler” adeğerlendirmesini yaptığı öğrenildi.


Vatan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler