YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Bakan Günay'dan şaşırtan teklif
AKP'li eski bakan Ertuğrul Günay, 10 yıldır kullanılmayan ve boş tutulan evlerin, kamulaştırılması için kanun teklifi verdi.
Eski Bakan Günay'dan şaşırtan teklif
20 Haziran 2014 / 19:08 Güncelleme: 20 Haziran 2014 / 19:10

AK Partiden istifa eden Kültür Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, ''Vatandaşın kullanmadığı evini elinden alacak'' bir kanun teklifi hazırladı.

Gazeteport'un edindiği bilgiye göre, Günay TBMM'ye sunduğu teklif ile, 10 yıldır kullanılmayıp boş tutulan evlerin maliyeti üzerinden kamulaştırılıp, ihtiyaç sahiplerine satılmasını istedi.

İzmir Bağımsız milletvekili Günay kanun teklifinin gerekçesine özellikle büyük kentlerdeki sitelerde sahipleri tarafından kullanılmayan ve kiraya da verilmeyen evler bulunduğunu, bunların ekonomik zarara neden olduğunu öne sürdü. Bu durumun mülkiyet hakkının kötüye kullanılması anlamına geldiğini iddia eden Günay, boş tutulan evlerin büyük bölümünün uygun koşullarda elde edildiğini, mal sahiplerinin kiraya da ihtiyaç duymadığını savundu.

Günay 'ın kanun teklifi, iskana açılmış bölgelerdeki bina ve çok katlı yapılarda en az 10 yıl süreyle boş olarak tutulan evlerin, maliyet değeri üzerinden kamulaştırılmasını ve evi olmayan ihtiyaç sahiplerine açık arttırma ile satılmasını öngörüyor. Teklif ile ayrıca iskana açılan bölgelerde yapımına başlanan ve 2 yıl içinde tamamlanmayan binaların da yıkılması isteniyor.

12:36
 // Ahmet
Bu adam ,tıpkı erkan mumcu gibi ne ayak olduğu belli değil....
21 Haziran 2014 12:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler