YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eser görevinden istifa etti
Eser görevinden istifa etti
03 Şubat 2010 16:39
Başbakan için peygamber benzetmesi yapan İsmail Hakkı Eser görevinden istifa etti

TBMM'de dün MHP milletvekili Osman Durmuş'un gündeme getirdiği ve Başbakan Erdoğan için 'Peygamber gibi' ifadesini kullanan AK Parti Aydın İl Genel Meclis üyesi İsmail Hakkı Eser AK Parti'den istifa etti.
 

Başbakan Erdoğan için 'peygamber gibi' ifadesini kullandığı belirtilen, AK Partili Aydın İl Genel Meclisi üyesi İsmail Hakkı Eser, dün TBMM'de yaşanan yumruklu tartışmaların ardından AK Parti'den istifa etti. Eser, istifa gerekçesini ve yaşananları şöyle anlattı. "Bilindiği gibi şahsım üzerinde dün itibariyle yapılan iddialarla karşı karşıyayım. İlk defa 2008 yılında gündeme gelen konu gördüğüm kadarıyla dün akşam TBMM'de tartışma konusu olmuş öncelikle benim maksadını aşan bir benzettiğim teşbih istismar edilerek amacını aşmıştır. Başta Başbakanımız olmak üzere bütün AK Parti teşkilatlarına, AK Parti'ye gönül veren camiaya şahsen üzüntülerimizi belirtiyorum, Bundan sonraki siyasi hayatıma da bireysel olarak devam edeceğim." dedi.

İLGİLİ HABER

İşte 'ikinci peygamber' konuşması TIKLAYIN
!!!
 // Mehmet Durukan
Amire yalakalık yapar gibi siyaset yapmak veya şıh peygamber benzetmesi yapmak o partinin kendi kendine verebileceği en büyük zarara yol açar. Zaten birileri bu söylemleri ciddiye alıp arşivliyor. Günü gelince liderini peygamber olarak gören zihniyet diyerek genelleme yapılacak, kapatma davasında bile koz olarak kullanılacak....
04 Şubat 2010 09:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler