YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'un yolunu bulamayan...
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP liderine yüklendi. Kılıç, CHP liderine, 'Erzurum'un yolunu bulamayan sen, 200 katrilyonu nereden bulacaksın? diye sordu.
Erzurum'un yolunu bulamayan...
22 Ocak 2011 / 23:13 Güncelleme: 22 Ocak 2011 / 23:38

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun her eve aylık bin TL ödeme vaadinde bulunduğunu ifade ederek, ''Sayın Kılıçdaroğlu'nun vaat ettiği karşılıksız paranın, karşılıksız işlerin 1 yıllık karşılığı 200 kat trilyonlira. Yani Allah korusun 4 yıl iş başında olsa, 800 kat trilyon... Sıfırı tüketecek'' dedi.

Kılıç, partisinin Mersin İl Gençlik Kolları tarafından Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen ''Gençliğin Siyasetteki Yeri'' konulu konferansta yaptığı konuşmada, yaklaşan seçimlere şimdiden hazırlanılması gerektiğini belirterek, partililerden Türkiye'nin her noktasındaki haneye girerek, icraatların anlatılmasını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Denizli'de ayva ikram edildiğini hatırlatan Kılıç, şöyle devam etti:

''Sen zaten ayvayı yedin. Bir yandan ayvayı yiyor, öbür yandan da 'bu ayvayı AK Parti'ye yedireceğiz' diyor. Armudun sapını, üzümün çöpünü bırak, projelerini anlat. Kaynak nerede onu anlat. Kılıçdaroğlu, 'Her eve bin TL maaş bağlayacağım' diyor. Yalan, doğru ben bilmem. Bu sözleri en son Cem Uzan söyledi. Kaynağı nereden bulacak bilmiyorum. Hesapladığımız zaman Sayın Kılıçdaroğlu'nun vaat ettiği karşılıksız paranın, karşılıksız işlerin bir yıllık karşılığı 200 kat trilyon lira. Yani Allah korusun 4 yıl iş başında olsa, 800 kat trilyon lira... Sıfırı tüketecek. Kaynak nerede diye sorduğumuzda, 'Benim adım Kemal, ben bulurum' diyor. Geçtiğimiz günlerde gazetelerde okuduk, Erzurum'a giderken Batman uçağına biniyormuş. Görevliler, uyarmış ve uçağına geri dönmüş. Erzurum'un yolunu bulamayan sen, 200 kat trilyonu nereden bulacaksın?''

SSK Genel Müdürlüğü görevinin geçtiğimiz yıllarda Kılıçdaroğlu tarafında yürütüldüğünü anımsatan Kılıç, ''Kılıçdaroğlu görevdeyken, ilaç kuyrukları kilometrelerce idi. Genel müdür olduğu gün SSK'nın kasasında 700-800 milyon dolar vardı. Genel müdürlükten ayrıldığı gün, SSK'nın milyon dolarlarca borcu vardı. Yani milyon dolarlarca borç yaratarak gittin. Şimdi biz 'parayı nereden bulacaksın' dediğimizde, 'benim adım Kemal' diyor. Yahu Allah aşkına SSK Genel Müdürü iken adın Ali Kemal miydi? O zaman niye para bulamadın?''dedi.

''Ne sorsak, 'Arkadaşlar çalışıyor' diyor. Biz Sayın Kılıçdaroğlu'nun sözüne itimat ettik. 'Üniversitedeki başörtüsü sorunlarını çözerim' dedi. Referandumdan 1 hafta sonra gruplarını ziyarete gittik, 'Çözecek misiniz?' dedik. Baktık ki, arkasında değil, partisi bile genel başkanlarının arkasında değil''diyen Kılıç, kendilerinin ise verdikleri sözleri tuttuklarını söyledi.


-HELİKOPTER AMBULANS-


Partilerini kurarken, ''Dağdaki çoban, Ankara'daki Başbakan'ın yararlandığı sağlık hizmetlerinden yararlanana kadar, kendilerine uyku haram olsun şeklinde söz verdiklerini'' bildiren Kılıç, şunları kaydetti:

''İşte bugün ambulans helikopter veya uçaklar Türkiye'nin 17 bölgesinde hizmet veriyor. Toroslar'da koyunlarını güden bir yörük çobanın başı ağrısa, oraya kara aracı ulaşamazsa, ambulans helikopter devreye giriyor. Gidip hastamızı dağ başından alıp en yakın hastaneye ulaştırıp ameliyatının gerçekleşmesini sağlıyor. İnanılmaz şeyler bunlar. Adana'da, Samsun'da var. Türkiye'nin 81 vilayetine ulaşıyor. Helikopterlerin ücretini havada geçirdiği süreye göre ödüyoruz. Pervane döndükçe, para saymaya başlıyor. 1 saatlik ücreti ne kadar biliyor musunuz? 5 bin avro. Hastaya kesilen fatura ne? Sadece sıfır. İşte sosyal devlet bu. İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'si bu. Dağdaki çobanın bile Bakan'ın, Başbakan'ın ulaştığı sağlık hizmetleri de bu.''


-REJİM TARTIŞMASI-


Son dönemlerde her yapılanın rejim tartışması olarak gündeme taşındığına dikkati çeken Kılıç, sözlerini şöyle noktaladı:

''Türkiye'deki bütün ideolojiler, inançlar, farklı yaşam biçimleri AK Parti hükümetinin ve TBMM'nin güvencesindedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. MHP terörle mücadeleyi ve şehit cenazelerini kullanmakta. CHP bitmek bilmeyen rejim krizlerinden beslenmektedir. Bunların başka gündemi yok mu? Bunlar bu kafayla mı iktidara gelecek? Bu mudur iktidara hazırlık?

Türkiye'nin rejim tartışması diye gündemi yoktur. Türkiye'nin laik demokratik rejimiyle bir problemi yoktur. Türkiye'de farklı yaşam biçimlerine yönelik bir müdahale yoktur. Türkiye, bu coğrafyada binlerce yıldır yaşatılan farklılıklar, binlerce yıllar daha yaşatmaya muktedir ve muktedir kalacaktır. Ama maalesef bunların beslendiği pazar kabus pazarı. Her şeyde bir korku.''

AK Parti Mersin milletvekilleri Kürşad Tüzmen, Ömer İnan, Ali Er ve İl Başkanı Mekin Merter Salt'ın yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı konferansta, Suat Kılıç'a ve konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler