YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum, Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
Erzurum, Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
19 Mart 2014 15:41
AK Parti Erzurum İl yönetimince Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitingi öncesi hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği belirtildi.

21 Mart Cuma günü saat 15:30 da İstasyon meydanında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenecek mitinge yoğun bir katılım beklendiğini dile getiren parti yöneticileri, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan 21 Mart Cuma günü şehrimize teşrif edecek ve saat 15:30’ da, İstasyon Meydanında düzenlenen mitingde halkımıza hitap edecektir. AK Parti yerel yönetimler konusunda yıllara dayanan ve hizmet odaklı bir tecrübe ve birikime sahip yegane partidir. Başbakanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bugüne gerek yerel yönetimler gerekse hükümet olarak icraatları ortadadır. Hükümetimizin ülkemize getirdiği istikrar ve ekonomik kalkınma yerel yönetimlerimizin çok daha başarılı ve faydalı işler yapmasına olanak sağlamıştır ve sağlamaya da devam edecektir. Bu bağlamda “Büyükşehir Yasası” olarak da bilinen yasanın çıkması ile Büyükşehir belediyesinin verdiği hizmet sadece coğrafi olarak değil, nitelik ve nicelik olarak da artmıştır. Bu bakımdan bu seçimlerin önemi bir kat daha artmıştır. Teşkilatlarımızın bütün kademeleri ile bu hususun bilincinde, kararlılıkla ve azimle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan; 30 Mart seçimlerine az bir vaktin kaldığı şu günler ve 17 Aralıktan bu yana yaşananlar göz önüne alındığında, bu seçimin aslında bir yerel yönetimler seçimi olmaktan çok daha fazla anlam ifade ettiğinin açık olduğunu anlatan parti yöneticileri, “Devletin arterlerine sızan paralel yapının oyununu geçmişte olduğu gibi; bugün de, yarın da bu büyük millet, milli iradesine sahip çıkarak bozacaktır. AK Parti ve dolayısı ile devletimiz üzerinde oynanan oyunlara bu milletin ve özellikle Erzurum halkının bugüne dek verdiği tepki apaçık ortadadır. Gün millî iradeye sahip çıkma, gün bu millete hizmet etmeyi kendine dert edinmiş Sayın Başbakanımızla bir olma, birlik olma günüdür. Gün Erzurum’un ve Erzurumlunun gönlünde ayrı bir yeri olduğunu her fırsatta ifade eden Başbakanımızla kavuşma günüdür. İşte tüm bu nedenlerle Erzurumlu hemşerilerimizi; Erzurum’u kendine dert edinmiş, vatan edinmiş bütün kardeşlerimizi 21 Mart Cuma günü Saat 15:30’ da İstasyon Meydanına davet ediyoruz” dediler.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler