YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ertuğrul Günay: Erdoğan kazanamazdı ama...
Twitter hesabından seçim sonuçlarını değerlendiren eski AK Partili Ertuğrul Günay, olay çıkaracak açıklamalarda bulundu.
Ertuğrul Günay: Erdoğan kazanamazdı ama...
11 Ağustos 2014 / 14:22 Güncelleme: 11 Ağustos 2014 / 14:38

İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, seçim sonuçlarını Twitter'dan değerlendirken çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Erdoğan 'ın aldığı yaklaşık 20 milyon oyun, 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti 'nin aldığı yüzde 43'lük orana karşılık geldiğini söyleyerek, seçimin kaderini oy kullanmayanların belirlediğini ifade etti.
 
İşte Günay'ın Twitter hesabından yaptığı o seçim analizi:
 
“Sn. Erdoğan'ın aldığı 20 milyon oy, 30 Mart'ta %43 oranına karşılık geliyordu. Aynı oy bu seçimde %52 oldu. Sonucu katılmayanlar belirledi. Kapsamlı bir değerlendirme için henüz erken. Sn. Başbakan'ı kutlamak gerek. Kişisel bir başarı elde etti. Ancak Parti'yi zorluklar bekliyor. Sn. Erdoğan kazandı, ancak Parti, 30 Mart'ta ve bugün 2011 sonucunu yakalayamadı. Oysa 2011'den buyana 5 milyon yeni seçmen arttı. Bu önemli. 2011'de 50 milyon seçmen vardı. İktidar 21.5 milyon oy almıştı. Şimdi 55 milyon seçmen var; Sn. Erdoğan 20.7 milyon oy aldı. Oy artmıyor. Muhalefet Partilerinin durumu ise, kurtulmaları gereken iç hesaplaşmaları ve yenilemeleri gereken vizyonları açısından daha da sorunlu. Muhalefet Parti'leri umut verici adımlar atamazsa, İktidar ve muhalefetin yarattığı bu karamsarlığı dağıtacak yeni bir siyasete ihtiyaç doğar.”

 

12:10
 // ali
sandiga gitmeyen 5 milyon kisilerin hepsi size oymu vereceklerdi siz ruyalar aleminde yasamaya devam edin bizler yeni turkiyeyi kuralim...
12 Ağustos 2014 12:10
bakanlık
 // gokhan
Bakanlık varken guzeldi. Bakanlık gitti çenen açıldı. Kabahat sende degil . Seni ad. Yerine koyanda...
11 Ağustos 2014 16:59
+ ERTUĞRUL GÜNAY
 // DADAŞ
CHP+MHP+BBP+İŞÇİ PARTİSİ++++++++++FETOŞ+ERTUĞRUL GÜNAY=HÜSRAN Sağa Sola Çekmeden bahanelere Sığınmadan Uzun Adamın Başarısını ADAM Gibi Kutlayın. Bileğini Bükemediğiniz Bu Halkın ve Temsilcisi Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN' ın Elini Öpmelisiniz' ki Bu Halk Size İtibar Etsin Yoksa daha Çooooooooooook Çatı Kurar Daha Çok Hezimet Yaşarsınız. ...
11 Ağustos 2014 Pazartesi 15:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler