YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ertuğrul Günay aday olacak mı?
Ertuğrul Günay aday olacak mı?
06 Nisan 2015 16:20
AKParti'den istifa eden Ertuğrul Günay, 7 Haziran seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu’nu perşembe günü makamında ziyaret etmesiyle CHP'den kontenjan adayı olacağı iddia edilen İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, "Bu seçimde aday değilim. Seçimleri gözlemleyeceğim. Sonuca göre ihtiyaç varsa belki yeni bir siyasi harekette elimi taşın altına koyarım. Türkiye yolunu bulmuşsa ona destek olurum. Bireysel bir arayışım yok" dedi.

CHP'den aday olacağı konuşuluyordu

AK Parti'den istifa eden bağımsız İzmir Milletvekilli Ertuğrul Günay'ın perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etmesi CHP'den kontenjan adayı olacağı iddialarına neden olmuştu.

Günay, belediye ziyaretinde EXPO 2020 yarışında İzmir'in rakipleri arasında yer alan Sao Paulo Belediyesi Meclis Başkanı Antonio Donato ve beraberindeki meclis üyelerine "Hoşgeldiniz" dediğini, heyetle 1.5 saat görüştüğünü ve heyete gösterdiği ilgi nedeniyle de Kocaoğlu'na teşekkür ettiğini anlattı.

"Elimi taşın altına koyarım"

Günay, milletvekilliği arayışında olmadığını kimseyle temasa geçmediğini belirterek, şunları söyledi: "Türkiye için batı demokrasisini, AB yörüngesinde insan haklarına, hukuku dayanan bir demokratik yönetimi çok önemli görüyorum. Bu konuda umut vaat eden siyasi akımlara bu seçim kampanyası içinde destek olacağız. Türkiye böyle bir çıkış yolu bulursa bizim için sevindiricidir. Bu seçimde aday değilim. Seçimleri gözlemleyeceğim. Sonuca göre ihtiyaç varsa belki yeni bir siyasi harekette elimi taşın altına koyarım. Türkiye yolunu bulmuşsa ona destek olurum. Bireysel bir arayışım yok. AKP'den istifa ederken milletvekilliği arayışında olmadığımı söylemiştim. Bu çizgimde de tutarlı olmak istiyorum."

09:10
 // Rasim DUMAN
Yapma Ertugrul abi, etme Ertugrul abi, sen milletvekili olmazsan, nic'olur bu milletin hali...? Kendini dusunmuyorsan bizi dusun. Hani sarkidaki gibi : "Beni birakip burada, gitme guzeller guzeli". Veya : "Gel etme eyleme / Aksi soz soyleme / Bizi terkeyleme..."...
07 Nisan 2015 09:10
17:19
 // yılmaz
Sende tarihin cöplügüne gömüleceksin.senden öncekilerin hiç adısanı anılıyormu sende öyle olacaksın o kadar...
06 Nisan 2015 17:19
aday olmayacakmış!
 // sami ç
Aday olsan seni kim seçecek? Oy potansiyeli olan partiler de seni aday göstermez. Bir de çıkmış açıklama yapıyor. Vaziyeti kurtaracak güya....
06 Nisan 2015 16:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler