YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eroğlu: Bizi sınamaya kalkmasınlar
Eroğlu: Bizi sınamaya kalkmasınlar
25 Mart 2014 13:15
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "30 Mart Türkiye için çok önemli. 30 Mart'ta millet milli iradeden yana olduğunu gösterecektir. Ayrıca Türkiye'nin özellikle yükselmesini, gelişmesini önlemek isteyenlere karşı verilecek bir cevap."dedi.

Bakan Eroğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar merkez Marulcu Mahallesi'nde, beraberinde Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Burhanettin Çoban, partililerle esnaf ziyaretinde bulundu, destek istedi.

Esnaf ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Eroğlu, bir gazetecinin, "Yağışlar konusunda beklentiler var. Yağışların yüzde 13 azaldığı söyleniyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz" sorusuna, "Ya kardeşim yağışlar geliyor. Durmadan yağışları sormayın ya. Geliyor şu anda bütün Türkiye yağışlı. Tamam mı oldu mu  Yağışlar geliyor Allah'a şükür. Cenab-ı Allah'a şükürler olsun dua edenler var. Dualar sayesinde yağışlarda bir problem yok. Toprak yağışı istediği zaman Cenab-ı Allah yağışı gösterir. Şu anda batıdan başlayarak bütün Türkiye bir hafta boyunca yağış alacak" yanıtını verdi.

"Süleyman Şah Türbesi, vatanın bir parçası"

Bir gazetecinin, "Suriye'de Süleyman Şah Türbesi'nde Türk Bayrağı inerse Türk Silahlı Kuvvetlerinin müdahalesi söz konusu. Bu konuda neler söylemek ister" sorusuna ise Eroğlu, oranın Türk toprağı olduğunu, vatanın bir parçası olduğunu söyledi.

Süleyman Şah Türbesi'nde şanlı bayrağın dalgalandığını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

"Türbeyle ilgili su altında kalma riski vardı. Ben o bölgeye bizzat gittim, etrafını çok güzel çevirdik. Restorasyon hizmetlerini hatta su altında kalmaması için gerekli istinat duvarlarını her şeyi tamamladık. Ben bizzat bundan 2 yıl önce giderek orada askerlerimizi selamladım hatta deftere de güzel bir not yazmıştım. Orası şanlı bayrağımızın dalgalandığı Türkiye dışında bir toprak değil. Süleyman Şah Türbesi, vatanın bir parçası. Bakın orada kim müdahale ederse, Türk Silahlı Kuvvetleri şanlı ordumuz gereğini yapar. Bizi sınamaya kalkmasınlar. Bu konuda kararlıyız. Hiçbir şekilde müdahale ettirmeyiz. Kim olursa olsun. Çünkü vatan toprağı, şanlı bayrağımızın dalgalandığı yer. Bu yüzden müsaade etmeyecektir. Ne hükümetimiz ne de kahraman ordumuz buna müsaade etmez ne pahasına olursa olsun."

"30 Mart Türkiye için çok önemli"

Bir başka gazetecinin "Afyonkarahisar'daki durum nedir  AK Parti için her gittiğiniz yerde teveccühle karşılaşıyorsunuz"sorusuna da Eroğlu, her gittikleri yerde büyük bir teveccühle karşılandıklarını ifade etti.

AK Parti'ye karşı büyük bir sevgi olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

"Özellikle vurgulamak istiyorum, vatandaşların büyük bir sevgisi var çünkü hizmet yapılıyor. Afyonkarahisar son 11 yılda gördüğü hizmeti, yatırımı hiçbir zaman görmedi. Yıldızı parladı. Muhteşem bir yatırım var. Vatandaş çok mutlu, memnun. İşsizlik oranı Türkiye'de en düşük. Sadece Ege'nin yıldızı değil Türkiye'nin yıldızı olacak bir şehir. Bu bakımdan vatandaşlar teveccüh gösteriyor. Ben teşekkür ediyorum Afyonkarahisarlılara, güveniyorum. Biz de bütün esnafı kapı kapı dolaşıyoruz. Evleri dolaşıyoruz. İyi bir netice bekliyoruz çünkü Afyonkarahisarlılar vefakardır. Çalışkan insanlar hizmet edeni bilir ve gereğini yapar diye düşünüyorum. 30 Mart Türkiye için çok önemli. 30 Mart'ta millet milli iradeden yana olduğunu gösterecektir. Afyonkarahisarlılar bu konuda çok hassas. Ayrıca Türkiye'nin özellikle yükselmesini, gelişmesini önlemek isteyenlere karşı verilecek bir cevap. Millet gerçekten bu konuda hassas. Afyonkarahisarlılar bu konuda hassasiyet gösteriyor."

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler