YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eroğlu: Bedava veriyoruz, alan yok
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ''Köy tüzel kişiliğine bedava yer ve fidan veriyoruz, neden talep yok anlayamadım'' dedi.
Eroğlu: Bedava veriyoruz, alan yok
31 Ekim 2009 / 23:32 Güncelleme: 31 Ekim 2009 / 23:36

Bakan Eroğlu, Dinar Kaymakamı Ahmet Yurtseven'i makamında ziyaret ederek, ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Kaymakam Ahmet Yurtseven ziyarette, bölgede özel ağaçlandırma, özel orman teşviki konusunda bir gelişme olmadığından yakındı.

Bölgede yapılacak tüm yatırımlara destek olacaklarını belirten Eroğlu, durumun yeniden gözden geçirilerek, konunun vatandaşa daha iyi anlatılması konusunda talimat verdi.

Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

''Burada şöyle bir üzüntüm var. Köy tüzel kişiliğine bedava yer ve fidan veriyoruz, neden talep yok anlayamadım. Köy tüzel kişiliğine para da veriyoruz, hibe ediyoruz. Çiftçi ister badem, ister ceviz yetiştirsin karşılıksız 49 yıllığına arazi veriyoruz. Şahıs, şirket olursa uzun vadeli kredi veriyoruz. Her halde bu konuyu anlatamadık. Bunun için bir broşür hazırlıyoruz tüm köylerimize ileteceğiz.''

Kaymakamlıktan AK Parti Dinar İlçe Teşkilatına geçen Bakan Eroğlu, burada partililerle bir süre görüştü.

Evciler ilçesini de ziyaret eden Eroğlu, ilçenin sorunları ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldıktan sonra Kızılören ilçesine geçti. Kızılören Belediyesi önünde kalabalık bir vatandaş tarafından karşılanan Eroğlu, burada ilçenin sorunları konulu bir slayt gösterisi izledi. İlçenin en büyük sorunlarından birinin sulama göleti olduğunu belirten Kızılören Belediye Başkanı Ahmet Pekşen, gölet ve bazı bölgelere yol yapımı için destek istedi.

Eroğlu, Kızılören göleti yapımı için araştırma yapılmasını, dağ yollarının açılması için keşif yapılması talimatı verdi.

Kızılören Belediyesinin fidanlık kurarak para kazandığını ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

''Kızılören belediyesi kurduğu fidanlık ile hem para kazanıyor, hem de yetiştirdiği fidanları tekrar Kızılören'e dikilmesini sağlıyor. Bu konuda kendilerini tebrik ediyor ve diğer belediyelere de örnek olmasını diliyorum. Kızılören'in göleti ve diğer sorunlarının yakından takipçisi olacağım.''

Bakan Eroğlu, daha sonra Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen yemeğe katıldı.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler