YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eroğlu: AK Parti adı gibi aktır
Eroğlu: AK Parti adı gibi aktır
23 Aralık 2013 19:39
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 17 Aralık operasyonları hakkında, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını en iyi koruyan hükümet, AK Parti hükümetidir. Bunlar milleti saf sanıyorlar” dedi.

Karacasu beldesindeki Gazelle Otel'de, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bolu Doğa Turizmi Çalıştayı'na katılan Veysel Eroğlu, öğle yemeğinin ardından partisinin il başkanlığını ziyaret etti.
Partililere seslenen Bakan Eroğlu, seçimler yaklaşırken şer güçlerin Türkiye'nin önünü kesme gayretinde olduklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Esasen bugün sizlerle beraber olmaktan duyduğum memnuniyeti kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Hakikaten her Bolu'ya gelişimde ayrı bir heyecan duyuyorum.

Bolu ile ayrı bir gönül bağımız var. O yüzden Bolulu kardeşlerimi gerçekten çok seviyorum. Değerli kardeşlerim. Burada Bolu için ne yapılabilirse biz bunları yapacağız. O ayrı bir şey ama özellikle Türkiye'de şunu da vurgulamakta fayda var. Türkiye son 10 yılda artan muazzam bir tırmanış içerisinde.

Büyük bir gelişim gösteriyor. Bakın o kadar büyük gelişim var ki bazı ülkeler, ‘Türkiye artık çok oluyor' diyen var. Türkiye'nin önünü kesmek için büyük gayretler var. Planlar var. Onları zaten biliyorsunuz. Bu planlar inşallah sökmeyecek.”

Türkiye'de yaşananların seçimler öncesi ortaya çıkmasının gayet açık olduğunu ve Ak Parti'nin adı gibi son derece ‘Ak' bir parti olduğunu vurgulayan Veysel Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mesela biz Başbakanımızla gittiğimiz yerde gördük. Eskiden bir ilde yapılan mitingi Başbakanımız, şimdi küçük bir ilçede yapıyor. Özellikle bunu vurgulamakta fayda var. Önümüzde mahalli seçimler var. Şimdi bütün bunlar neden çıkıyor. Sebebi çok açık. Seçimler olmasa olmayacak."

Şer güçlerin gayesinin "Ak Parti'yi acaba birkaç puan aşağı çekebilir miyiz? Yüzde 50'nin altına çekebilir miyiz" olduğunu anlatan Eroğlu, şöyle konuştu: "Dolayısıyla olmadık iddialarda bulunuyorlar. Ak Parti ismi gibi son derece Ak bir partidir. Bakın biz Başbakanımızla İstanbul'da iflas etmiş, batmış, soyulmuş, 2,5 milyar dolar borçlanmış bir İSKİ'yi teslim aldık. Arkasından ‘yuvacık' diye büyük bir soygun. Hangi zihniyetin yaptığını biliyorsunuz. 4,5 milyar dolar.

Devlete yük yükledi yuvacık soygunu. Arkasından Başbakanımız su sorununu halledin diye DSİ'ye söylediği zaman ben bir baktım, 1800 yer yapılmış. Ortada para yok. 82 katrilyonluk kucağımızda ölü yatırım bohçası var. Ödeneği ne kadar; 2 katrilyon. 41 yıldır işleri ihale etmişler. İşte biz buyuz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını en iyi koruyan hükümet Ak Parti hükümetidir. Bir de şuan bakın. Bunlar milleti saf zannediyor. Bizim milletimiz son derece feraset sahibidir. Hesabını kitabını iyi yapar.”

Bakan Veysel Eroğlu'nun konuşmasından sonra Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun hediye sepeti takdim etti. Bir süre partililerle sohbet eden Eroğlu, daha sonra Ankara'ya gitti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler