YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ermeni Kardeşlerimden Özür Diliyorum" kampanyasına tepki gösterdi
"Ermeni Kardeşlerimden Özür Diliyorum" kampanyasına tepki gösterdi
"Ermeni Kardeşlerimden Özür Diliyorum" kampanyasına tepki gösterdi
17 Aralık 2008 / 13:28 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir grup aydının başlattığı "Ermeni Kardeşlerimden Özür Diliyorum" kampanyasına tepki gösterdi. Erdoğan, "Ben suç işlemedim. Özür dilemiyorum" dedi.  


Erdoğan basın mepsuplarının soruları üzerine şunları kaydetti:


"İktidara geldiktikten sonra Ermenistan ile sınır kapılarını biz açkıt. Bunlar bir şeylerin işaretidir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan'a gitmesi bir işarettir. Böyle bir kampanya başlamış diye buna uymak buna katılmak doğru değildir. Ben şahsen kabul etmiyorum. Şuç işlemedik ki özür dileyelim. Yazar-çizerleri anlamakta zorlanıyorum. Bu girişim sadece ortalığı karıştırmaktan başka bir işe yaramaz, atılan adımları karıştırmaktan da başka bir işe yaramaz. Bunlar yanlış şeyler."


MANTIKSIZ BULUYORUM
"Olaylara iyi niyetle yaklaşmak başka bir şey, özür dileme olayı kişileri bağlar. Suçu işleyen özür diler. Ortada böyle bir şey varken özür dilemeyi mantıksız buluyorum."


3 ADAYI AÇIKLIYOR
Erdoğan yerel seçimlerdaki adaylar konusunda da, "Değerlendirmelerimiz sürüyor. 3 ildeki adayı bu akşam açıklayacağız. Hafta boyu da açıklamalaramıs sürecek" dedi.


BUSH'A AYAKKABI FIRLATILMASI
Erdoğan, ABD Başkanı George Bush'a ayakkabı fırlatılmasını da doğru bulmadığını söyledi. Başbakan, "Gazetecinin ayakkabı atma geleneği var mı bilmiyorum. Düşüncesini açıklasaydı, kendisini ifade etseydi, ama ayakkabı atma eğilimini doğru bulmuyorum" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler