YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erken seçimde sonuç ne olur?
MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Kulat, koalisyon ihtimalinin düşük olduğunu, Türkiye’nin hızla erken seçime gittiğini söyledi.
Erken seçimde sonuç ne olur?
05 Temmuz 2015 / 15:05 Güncelleme: 05 Temmuz 2015 / 15:13

 AK Parti’nin birçok araştırmasına imza atan MAK Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Meclis Başkanlığı seçimiyle birlikte ortaya çıkan tablonun erken seçimi biraz daha kuvvetlendirdiğini belirtti.  Kulat, olası erken seçimde ise AK Parti'nin tek başına iktidar olacak sonuca yakın olduğunu söyledi.

PARTİLER İSTEMİYOR

Erken seçimin ne zaman olacağıyla ilgili de bir iddiada bulunan Kulat, “Koalisyon ihtimalini de sıfırlamıyorum ama 15 yada 22 Kasım’da seçimin olacağını açıkça düşünüyorum. Yani Türkiye hızla erken seçime gidiyor” dedi.

AK Parti- MHP koalisyonu ihtimalini de değerlendiren Kulat, “Aslında koalisyonu MHP kadar AK Parti de istemiyor. Bahçeli, kesin bir dille muhalefette kalacağını söyledi. 13 yıllık iktidar sürecinin ardından AK Parti’nin de koalisyon kurması kolay değil. Kaldı ki AK Parti’nin ana hedefi iktidar olmak değil. AK Parti bir sonraki hamlede kurabileceği başka diyaloglarla Başkanlık sistemini hedefliyor. Bunu yakalamak adına tek başına hükümet kurmak zorunda zaten. AK Parti ne yapıp edip tek başına iktidar olmanın yolunu deneyecektir” şeklinde konuştu.

TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR

Yenilenecek bir seçimde AK Parti’nin akıllı davranması sonucunda kazançlı çıkacağını savunan Kulat, “AK Parti ihmal ettiği kesimleri kucaklarsa, yaptıkları yanlışları, Kürt meselesi, çözüm süreci gibi teknik hataları düzeltme yoluna giderse, ‘koalisyon ihtimallerini denedik ama olmadı’ diyerek bunu topluma iyi anlatırlarsa 2-3 puan almaları içten bile değil” diyerek olası bir erken seçimde AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olabileceğini söyledi.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞI
 // ZEKİ DELİKAYA
AK PARTİNİN OY KAYBETMESİ SADECE ÇÖZÜM SÜRECİ DEĞİL,ASGARİ ÜCRETLE GEÇİMİNİ SAĞLAYAN ÇOK AKPARTİLİ TANIDIKLAR ALDIKLARI MAAŞLARI İLE GEÇİNMEKTE ÇOK ZORLUK ÇEKİYOR SIRF BU YÜZDEN DİĞER PARTİLERE OY VERENLER VAR BUNLARIDA GÜNDEME ALSINLAR,AYRICA EMEKLİ MAAŞLARINA YAPILAN ZAMLAR EMEKLİLERCE YETERİNCE AZ GÖRÜLÜYOR MUHALEFET PARTİLERİNE İKİ MAAŞ İKRAMİYE VERECEKLER DİYE ÇOK OY VEREN EMEKLİ VAR LÜTFEN BUNLARI GÜNDEME ALSINLAR MİLLET SIKINTI İÇİNDE OLUNCA YAPILAN YATIRIMLARI UMURSAMIYOR GEÇİNEMİYOR.
...
06 Temmuz 2015 Pazartesi 18:48
 // işik
AKP biter bu kadar net...
05 Temmuz 2015 16:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler