YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erken seçim tartışmalarına son nokta
Başbakan Erdoğan erken seçimle ilgili söylentilere son noktayı koydu...
Erken seçim tartışmalarına son nokta
31 Ekim 2009 / 14:59 Güncelleme: 31 Ekim 2009 / 15:08

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile erken seçimle ilgili konuştukları iddialarını yalanlayarak, "Bu ifade, bu açıklamalar külliyen yalandır, benim söylediğim sadece demokratik açılımın parlamentoya gelmesiyle alakalı süreci yakındır, hepsi bu" dedi.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın yeni terminal binasının açılış töreninde konuşan Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile erken seçimle ilgili konuştukları yolunda çıkan haberlere tepki gösterdi. Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin 16 ayda bir seçim yapma dönemini AK Parti ile kapattığını belirterek, "Yok böyle bişey. Benim temel ilkelerime ters. Biz geldik artık seçimler ilan edilen tarihlerde yapılır. 2 ay, 3 ay öne alırsın ayrı mesele. Seçimin tarihi ne zamansa, seçim o zaman yapılacak. Erken seçim ifadesini ortaya koyanlar bu ülkeyi düşünmüyorlar, bu ülkeye zarar veriyorlar. Sadece şunu iki gündür konuşmanın borsana meydana getirdiği etkiyi araştırdınız mı, bunların derdi yok" dedi.

 Deniz Baykal ile seçim konusunda konuşmadıklarının altını çizen Erdoğan, "Ayrıca ben böyle bir şeyi milletimle paylaşırım, ana muhalefetin lideriyle niye paylaşayım. Bu ifade, bu açıklamalar külliyen yalandır, benim söylediğim sadece demokratik açılımın parlamentoya gelmesiyle alakalı sürecin yakın olduğudur, hepsi bu. Demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz. Biz eserleri inşa etmeye çalışırken, onlar bırakın dedikodularla uğraşsınlar. Biz bir taraftan yolların açılışını yapacağız, köprüler inşa edeceğiz onlar da yalanı, dolanı inşa etmeye devam etsinler. Bizler halkımızı seviyoruz, ülkemizi seviyoruz ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne ülkemizi çıkarma mücadelemizi geçe gündüz demeden sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler