YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Erken seçim' diyen MHP, çok iddialı
Erken seçim isteyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, iddialı konuştu: "MHP seçimde tek başına iktidar olacak"
'Erken seçim' diyen MHP, çok iddialı
15 Şubat 2010 / 12:13 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 12:13

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, Türkiye'de en geç 07 Kasım 2010 tarihinde erken genel seçimlerin yapılması gerektiğini söyledi.

MHP Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez Nevşehir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek gazetecilere açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim olmayacağını söylemesine rağmen MHP olarak çalışmalarını tüm ülke genelinde sürdürdüklerini belirten Didinmez, Türkiye'de bir erken seçim olmasının şart olduğunu iddia etti.

AK Parti'nin Türkiye'yi çok kötü yönettiğini ifade eden Didinmez, "Türkiye'nin 7.5 yıldır başında bulunan AK Parti zihniyeti, ülkede çok gergin,kaos ve kriz ortamı yaratmıştır,ülke adeta pimi çekilmiş patlamaya hazır bomba haline gelmiştir.Bunun büyümemesi için bir emniyet sibobuna ihtiyaç vardır,demokrasinin de emniyet sibobu seçimdir. Muhalefet ve iktidar kendi düşüncelerini benimsiyorsa çekinmemesi lazım.

Bana kalırsa haftaya Pazar seçim olsun, ama AK Parti çevrelerinin seçim hazırlığı var mıdır bilinmez, ancak en geç 7 Kasım 2010 günü erken genel seçim yapılmalı ve sandık milletin önüne getirilmelidir. Tabi ki biz bu süreci çok iyi takip edip değerlendireceğiz. Görev süresini son aşamaya kadar düşünen AK Parti iktidarı her halükarda ya 9 ay sonra veya en geç 15 ay sonra görev süresini dolduracaktır. Memlekette yaşanan hadiseler milletin canını acıtıyor,çok ciddi hasar ve tahribatlara yol açıyor. Bize başvuran aklı selim insanlar bir an önce bu iktidardan kurtulması gerektiğini belirtiyor. Köylü çiftçi, sanayici, emekli bundan kurtulmak için alternatif arıyor. Bunun için millet iradesini ortaya koyacaktır. Biz istiyoruz ki tek başına MHP 'yi getirsinler ama biz , bu milletin kimi götüreceğini çok iyi biliyoruz. Oda ABD ve AB'nin taşeronluğunu yapan iktidar partisidir." dedi.

Yapılacak olası bir seçimde AK Parti ile MHP'nin koalisyon oluşturup oluşturmayacağı yolundaki soruya da Didinmez, " MHP tek başına iktidardır, MHP'nin A Planı budur. B,C,D Planı yoktur. Ne CHP ve ne de AK Parti ile bizim koalisyon yapmamız söz konusu olamaz. Bunun velevkisi öylesi böylesi yoktur. MHP böyle bir şeyi düşünemez bile,MHP tek başına iktidardır.Bu konuda ulusal basında ve çeşitli zeminlerde ortaya konulmaya çalışılan senaryolar bizi ilgilendirmez,bizim dışımızda olan bir gelişmedir.Yine söylüyorum ki MHP'nin B planı yoktur." diye konuştu.

İHA

aç tavuk meselesi
 // mcgan
söylediğinine kendinin de inandığını sanmıyorum.kendisi gibi düşünmeyen her kesimi işbirlikçi hain ilan eden zihniyeti tek bir tanımla tanımlayabiliriz.Faşist!kimlerin hangi olaylarda taşeron olduğu ve her hıyarım var diyene tuzluk alıp koştuğunu görüyoruz.Boş konuşuyor,hülyalarda geziyorsunuz beyim.koca Ozan Arifi bile bezdirdiniz,kalkmış hala nutuk atıyorsunuz....
15 Şubat 2010 17:01
ne yazık hukuk yoksuluyuz...
 // ibrahim çelikoğlu
Bir parti namuslu şerefliyse saldıranıda o kadar çok oluyor.Kapatılıyor.Devletin ödediği paraları geri ver deniliyor.
DTP 'de kapatıldı aldığın paraları geri ver diyen çıkmadı.
PKK korkusu galiba.
Bunlar vatanın her tarafına metre uzatıyor,kapatan,tutuklayan yok.
Tabii derler.Dilin kemiğimi var hep dosdoğru durup,doğruları söylesin?...
15 Şubat 2010 15:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler