YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergin'in son durağı MHP'ydi..
Adalet Bakanı Sadullah Ergin CHP ve BDP'nin ardından 'Taş Atan Çocuklar Yasa Tasarısı' ile ilgili MHP'yle de görüştü...
Ergin'in son durağı MHP'ydi..
10 Mart 2010 / 15:32 Güncelleme: 10 Mart 2010 / 15:32

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır kamuoyunda 'Taş atan çocuklar' yasa tasarısına ilişkin olarak , " Ülkemizin yeniden ve yeni bir gerginliğin içerisine düşmemelidir. Bu çocukları yalnızca cezalandırılmamalı, topluma yeniden kazandırılmalıdır" dedi.

Bu kapsamda Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ ile birlikte CHP ve BDP'nin ardından MHP'yi ziyaret etti. MHP Grup Başkan Vekil Mehmet Şandır ile görüşen Ergin çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugünkü turumuzun son durağında MHP'yi ziyaret ettik Değerli grup başkan vekilimizle konularımızı, beklentilerimizi, taleplerimizi konuştuk. Bizim getirmiş olduğumuz bilgi notumuzu da içeren dosyamızı aldılar. Üzerinde çalışma yaptıktan sonra görüşlerini bizimle paylaşacaklar" dedi. Bir gazetecinin 'Uzlaşma konusunda arayışlarımız devam ediyor dediniz. MHP'den aldığınız tepki nedir? yönündeki soruya Bakan Ergin, "MHP kendi çalışmasını yaptıktan sonra bunları tek tek görüşeceğiz" yanıtını verdi. Başka bir gazetecinin 'İtirazlar konusunda kafanızda birşey oluştu mu?' yönündeki sorusu üzerine Ergin, "Yok. Çalışma ile ilgili sonucu aldıktan sonra. Şu aşamada konuşmak için erken" dedi. Bu düzenleme çocuklarla ilgili bir düzenlemeye dönüştürebilir mi? yönündeki soru üzerine Ergin, "Bunları şu anda cevaplamak için erken. onun için gruplarımızdan bizim getirdiğimiz çalışmayla ilgili önerilerini aldıktan sonra daha sonra birşeyler söylemek mümkün" dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır ise hükümetin kendilerine verdiği dosya üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra partinin düşüncesini açıklayacağını söyledi. Şandır, "Bu bir toplumsal soruna dönüşmeden gereken tedbirleri almak iktidarın sorumluluğundadır. Yasama olarak parti olarak, parlamento olarak her parti buna katkı vermek durumundadır. MHP olarak biz bu konuda Sayın Bakan'ın getirdiği dosya üzerinde bir çalışma yapacağız. Bizim bu konuda söylenmiş sözlerimiz var, daha önceden yapmış olduğumuz tekliflerimiz var. Bu teklifleri de hükümete sunacağız. Sonuç olarak ülkemizin yeniden ve yeni bir gerginliğin içerisine düşmemelidir ve bu çocuklar yalnızca cezalandırılmamalı, bu çocuklar topluma yeniden kazandırılmalıdır. Bu amaçla doğru bir düzenleme yapılmasını arzu etmekteyiz" dedi. Bir gazetecinin Tasarıda yer alan 312. madde ile Öcalan'ın yeniden yargılanmasının yolunun açılacağı iddialara yönelik bir itirazlarının olup olmadığına ilişkin sorusu üzerine Şandır, "Dosyayı aldık, dosya üzerinde çalışacağız" dedi.

İHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler