YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergin'den Yargıtay'a eleştiri
'Yeni daireler kurulmasına gerek yok' diyen Yargıtay'a Adalet Bakanı Ergin'den eleştiri.
Ergin'den Yargıtay'a eleştiri
09 Şubat 2011 / 18:59 Güncelleme: 09 Şubat 2011 / 19:07

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''2 milyona yakın dosyayı 1 yılda eritebileceğini düşünen bir kurum var karşımızda. Aslında bu 2 milyon dosyayı eritmek yerine, bütün kamuoyunun vicdanını yaralayan 20-30 dosyayı öne alıp, sadece 23 gün önce karara bağlayabilseydik belki bu serzeniş olmayacaktı'' dedi.

TBMM Genel Kurulunda, Yargıtay ve Danıştaya yeni daireler kurulmasını öngören yasa tasarısının 2. bölümü üzerindeki görüşmeler sürüyor. 

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, iktidarın daha önce Meclise daire sayısının azaltılmasını içeren tasarıyı gönderdiğini belirterek, ''Tasarı komisyonda görüşülürken yaptığı konuşmanın aynısını, bugün AKP'li milletvekilleri tarafından yapıldığını'' söyledi. İktidarın bu çelişkiyi anlatmasını isteyen Öztürk'ün ''Ayıptır, insan utanır, yüzü kızarır. Ama bakıyorum sizinki kızarmıyor'' diye bağırmasına, AK Parti'li milletvekilleri tepki gösterdi. 

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, ''Sizin görüşleriniz yüz kızartıcı mı ki?'' derken, söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, kendi dönemlerinde yargının iş yükünün hafifletilmesi için düzenlemeler yapıldığını söyledi. AA

 

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler