YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ergenekon'a üye olacağım"
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
"Ergenekon'a üye olacağım"
15 Şubat 2011 / 15:46 Güncelleme: 15 Şubat 2011 / 15:47

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay ve Danıştay'da daire sayılarını arttıran düzenlemeyi onaylayan Cumhurbaşkanı Gül'e ağır eleştiriler getirirken, "Noter bile önüne gelene bakar hata var mı yok mu diye. Herkes imzalayacağını biliyordu. Diyet borcunu ödeyenlerin zaten yapacağı başka bir şey yoktur" dedi.

"Demokrasi sandıktan çıkan sonuç demek değildir. Demokrasi kurumlarla var olur" diyen Kılıçdaroğlu, "Mısır'da da Mübarek seçimle gelmişti, Almanya'da Hitler sandıktan çıkmıştı" diye konuştu.

Balyoz tutuklamalarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Buradan tüm vatanseverlere çağrıda bulunuyorum. Geçmişte kime oy verdiyseniz verdiniz, gelin CHP çatısı altında buluşalım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun gündemindeki bir diğer konu da Odatv'de yapılan arama ve sitenin imtiyaz sahibi Soner Yalçın'ın gözaltına alınmasıydı:

"Soner Yalçın dün gözaltına alındı. Kalemini satmayan, besleme olmayan bir gazeteci. İnternet sitesi var, yazılamayanlar orada yazılır. Ama dün sitesi basılıp Ergenekon'dan gözaltına alındı. Ama soyadı gibi Yalçın bir adam. 'Direneceğiz' diyor. Biz de sonuna kadar desteğimizi vereceğiz. 3 yıldır Ergenekon örgütüne üye olunuyor. Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım."

euro-neocon
 // derya
Ergenekon, amerikalı neocon'ların çizgisiyle paralellik gösteriyor sanki avrupa ayağı gibi duruyor. Kılıçdaroğlu müvekkillerinin içeri alınmasına çok üzülmüş olmalı ki, acısından ne dediğini bilmiyor....
15 Şubat 2011 22:58
a.k.
 // izmir
yürü len...
15 Şubat 2011 22:04
Zaten
 // Doğrucu Davut
Zaten üyesin, baksana savunuculuğunu yapıyorsun... Ülkeyi mahvetmeye çalışan kökünü MASONLARIN oluşturduğu, her kesimden adamı kullanan örgüt, haa Ergenekon gider yerine başka bir örgüt gelir, onlar için isim değişikliği... fark etmez, bu ülkeyi gerçek halkın eline geçmesindense bu tür yapılarla elde etemeye çalışırlar, sen de bu örgütün bir neferisin merak etme......
15 Şubat 2011 16:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler