YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon uzlaşmanın yolunu arıyor
Ergenekon uzlaşmanın yolunu arıyor
11 Şubat 2013 10:17
AK Parti'li Tayyar, "Ergenekon, yeni dönemde uzlaşarak ayakta kalmanın yolunu arıyor" dedi.

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından bir otelde düzenlenen ''Pazar Sohbeti''nde, gündemlerindeki en önemli konulardan birinin yeni anayasa çalışmaları olduğunu belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Anayasa Uzlaşma Komisyonu kurulmadan önce ''Bu komisyon çalışmalarından hiçbir şey çıkmayacağını, zaman kaybı'' olduğunu söylediğini hatırlatarak, aradan geçen sürenin kendisini haklı çıkardığını ifade etti.
 
Yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Tayyar, ''Ergenekon'' ve ''Balyoz Planı'' davalarıyla ilgili soru üzerine, Türkiye'de bu mücadelenin gerçek manada sonuçlandığını düşünmediğini dile getirerek, şöyle konuştu:
 
''Yıllardır mücadele ettiğimiz o derin ve merkezi yapı, her ne kadar dizlerinin üzerine çökmüş gibi görünse de tümden yok edilmiş değildir. Eğer biz 12 Eylül Referandumuyla birlikte bu derin devletin tasfiye edildiğini düşünüp rehavete kapılırsak, yarın güç kaybettiğimiz anda bunlar bizim sırtımızda tepinirler. AK Parti'ye hayat hakkı tanımazlar.
 
Bu yapı, yeni dönemde uzlaşarak ayakta kalmanın yolunu arıyor. Fakat bu teknik olarak çok da mümkün gözükmüyor. O zaman AK Parti'yi kendine kalkan yaparak ya da AK Parti'nin içinde yer alarak varlığını koruma ve güçlendiği zaman siyasi idareyi alt etme mücadelesi içerisindedir.''
 
 
AA
21:25
 // Kenan Akkuş
Korkarım Sayın Tayyar gibi değerli şahsiyetler Akp den git gide azalıyor. O zaman bende risk alıp, kendimi direkt gökdelenden aşağı atayım. Bakalım guines midir nedir o kitaba adımı yazdıracakmıyım. Böyle risk hiç olurmu?
Olsa olsa, gizli bir pazarlığın ürünü olur. Pazarlık meselesi de, galiba anayasa ve kürt sorunu. Yoksa çözdürmeyecekler. Hani akp tek başına iktidardı..?...
12 Şubat 2013 21:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler