YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon sanıklarına 2'nci davet
CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, milletvekili adaylıkları gündeme gelen Ergenekon sanıklarına kapılarının açık olduğunu söyledi...
Ergenekon sanıklarına 2'nci davet
05 Şubat 2011 / 13:59 Güncelleme: 05 Şubat 2011 / 14:08
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Emek Şenliği'ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, seçim sürecine girilmeden haksız yere yatan aydınların bir an önce tahliye edilmesini talep etti.

Ergenekon soruşturması kapsamında sanık sıfatında bulunanların CHP'den milletvekili adayı olmalarının gündeme gelmesini değerlendiren Yüksel, kapılarının açık olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Aydınlarına sahip çıkmayan, gençlerine sahip çıkmayan bir ülkenin çağdaş ve hukuk içerisinde olması mümkün değildir. Haksız yere hapislerde yatan bütün arkadaşların, dostların ve insanların öyle seçim sürecini beklemeden bir an önce tahliye edilmelerini talep ediyoruz. Şu anda partide MYK'nın milletvekilliği konusunda oluşturduğu bir çalışması yok. Ancak seçim sürecine girildiğinde kendileri de arzu ederlerse kapılarımız açıktır" ifadelerini kullandı. (İHA)
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler