YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eren Erdem'in cezasının ayrıntıları belli oldu!
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in verilen 700 saat kamu yararına çalışma cezası kapsamında kamu yararına hangi işleri yapacağı belli oldu.
Eren Erdem'in cezasının ayrıntıları belli oldu!
07 Temmuz 2016 / 19:37 Güncelleme: 07 Temmuz 2016 / 19:38

Fethullahçı terör örgütü ve PKK'ya destek verici eylemleriyle bilinen CHP İstanbul Millet Vekili eren Erdem'in 700 saat kamu görevinde çalışma cezasının ayrıntıları belli oldu.

Sabah'ın özel haberine göre basın yoluyla hakaret suçundan 7000 lira para cezası alan ve bu parayı ödemeyince ceza 700 saat bir kamu görevinde çalışma cezasına çevrilen CHP milletvekili Eren Erdem'in vekilliği düştükten sonra çalışması ihtimali olan kamu görevleri belli oldu.

Eren Erdem, 700 saatlik ceza mesaisini Denetimli serbestlik müdürlüğünün belirlediği yetkili kurumlardan birisinde çekecek. Öncelikle çalışılacak kurum bir kamu kurumu veya kamuya yararlı hizmet veren özel bir kuruluş olacak. 

KAMUYA YARARLI OLMAK ZORUNDA

Yapılacak işin niteliği de kamuya yararlı olmak zorunda. Bu ceza Belediyenin temizlik işlerinde, park ve bahçe bakımı ve korunmasında, okulların temizlik, bakım ve onarım işlerinde, kaymakamlıklarda, karakollarda, adliyelerde, kütüphanelerde ve buna benzer kamuya yararlı işlerde çekilebilir.

Burada önemli olan diğer bir hususta kişinin yeteneği ve oturduğu yer. Bu cezanın verilebilmesi için kişinin verilecek işte çalışmayı kabul etmesi gerekiyor.

Kişilerin niteliğine göre işler veriliyor. Bu işin belirlenmesinde yetkili kişi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilisi... Eren Erdem'in bu işlerden hangisini tercih edeceği merak konusu...

....
 // kafkasyalı
Aynen kardeşim başka bir işe yaramaz zaten. bunu bu makama getirenlere çok şey söylemek lazım ama neyse.......
07 Temmuz 2016 22:55
 // Uğur
Wc yıkasın...
07 Temmuz 2016 20:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler