YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eren Erdem kimdi? Eren Erdem nereli ve nerenin vekili?
Eren Erdem kimdi? Eren Erdem nereli ve nerenin vekili?
14 Aralık 2015 22:55
CHP'li Eren Erdem ismini bugün sık sık duyduk. Rusya'da Türkiye aleyhine yaptığı konuşmalarla gündeme geldi. Eren Erdem. Eren Erdem kimdir, nerelidir ve nerenin milletvekilidir? İşte Eren Erdem'in hayatı...

Eren eRdem kimdiR? Eren Erdem nereli? kaç yaşında, nerenin mileltvekilidir?

İşte Eren Erdem'in hayatı:

İstanbul'un Fatih ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamlayıp, üniversiteye başladı. Katıldığı siyasal etkinlikler ve ekonomik koşulları nedeniyle üniversite eğitimini tamamlayamadı.

Akabinde, çalışmaya ve fikirsel çalışmalara başladı. Kur'an üzerine dersler aldı. 2000'li yılların başında Türkiye'de yoğun biçimde tartışılmaya başlayan 'Kuran odaklı İslam' düşüncesi ekseninde önemli çalışmalar yaptı.

2000'li yılların başında 'Milli Kurtuluş Platformu' adlı bir gençlik çalışması başlattı. Hemen akabinde, 'Hanif Müslümanlar' adlı bir düşünce topluluğu kurdu. Bu toplulukla, 'Akıl ve Kur'an Sempozyumu'nu organize etti.

2000'li yılların başında tanıştığı Ali Şeriati külliyatından etkilenerek, 9 kitap kaleme aldı. Sırasıyla; 'Gayya Karanlığından Kur'an Aydınlığına, Abdestli Kapitalizm, Nurjuvazi, Şeytan Evliyaları, Riya Tabirleri, Selman-ı Pak, İslam ve Kapitalizm, Devrim Ayetleri ve Devrimci Peygamber' adlı eserleri kamuoyunda büyük ilgi uyandırdı.

Televizyon ekranlarında 200 civarında program yaptı. 'İslam ve Kapitalizm ve Ezber Bozanlar programı, din düşüncesinde yenilenme başlığıyla büyük ilgi uyandırdı.' Akabinde Halk TV'de yaptığı Yol Haritası programıyla, siyasete dair görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

2011'de kurduğu kültür evinde 2 yıl boyunca haftalık sohbetler düzenledi. Bu sohbetler yoluyla geniş kitlelere ulaştı. İslam ve Sosyalizm üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda, 'Devrimci İslam, Devrimci dindarlık' gibi başlıklara katkı sundu.

Ayrıca gazetecilik yapan Eren Erdem, OdaTV, Aydınlık, Karşı ve Yurt gibi basılı ve internet mecralarında 1000 kadar makale yayınladı.

Kitaplarından Nurjuvazi, toplatılması istemiyle mahkemelik oldu.

Yazdığı köşe yazıları nedeniyle, Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok sayıda dava açıldı.

Ulusal Kanal, Halk TV, Habertürk, Show TV, Fox TV, IMC TV, Karadeniz TV, Yurt TV, Sokak TV, Rudaw TV ve onlarca TV kanalında katıldığı programlarda görüşlerini yurttaşlarla paylaştı.

Türkiye genelinde birçok ilde konferanslar verdi.

2014 Yılında, çok kısa sürede Türkiye'nin en çok konuşulan gazetesi olan Karşı Gazetesini kurdu. Ekonomik olanaksızlıklar nedeniyle yaşamını sürdüremeyen Karşı Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

İslam'da öze dönüş, yenilenme ve İslami Sol gibi başlıklarda yaptığı yurt içi ve yurt dışı çalışmalarla tanınan Eren Erdem, 7 Haziran 2015 yılında yapılan genel seçimler öncesi CHP önseçim adayı oldu. Önseçimden aldığı 15.600 oy ile kitlesel destek alan Erdem, 25. dönem Milletvekili olarak TBMM çalışmalarına başladı. 26. dönemde de yeniden milletvekili seçilen Erdem, çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam etmektedir.

Halen yazarlık çalışmalarını sürdüren Erdem, genç ve dinamik bir siyasetçi olarak hizmete devam etmektedir.

 // Ali
Yasa sen EREN ERDEM...
21 Ağustos 2016 18:19
 // Yasiya Taş
Sayin vekilim hemşerim halk TV'de sizi izliyordum.Işıd hakkındaki hazirladiginiz raporu örgütlere gönderin lütfen dağıtmak için Adanada ev ev gezmeye gönüllü olarak ben yapmayı kabul ediyorum gelen felaket geleceğimizi yok edecek .Elazığlı Miği köyünden aslında tanımıyoruz birbirimizi Zahide teyzem babama akraba partide 5 dönem yönetim kurulu üyeliği yaptım ama çalışmiyoruz.Hızla yayalim selamlar...
21 Haziran 2016 12:30
 // Seser
Yahu türkiyeyi parsel parsel satan kişiler ,teröristlerle her tür anlaşmayı yapanlara o kişilere ne vatan hayini nede müslüman olup olmadığı hepside ermeni kökenli olduğu halde hiç birşey söylenmedi ne vatan haini nede kafir denildi ben insanları bu ne biçim vatan severlik işine gelirse vatan işine gelmesse vatanı sat böyle yemezler boş konumayın bu vatan keyif vatanı deyildir...
15 Mayıs 2016 22:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler