YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'la Obama arasında 70 dakikalık kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü
Erdoğan'la Obama arasında 70 dakikalık kritik görüşme
19 Mayıs 2016 / 08:10 Güncelleme: 19 Mayıs 2016 / 09:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve Obama akşam geç saatte bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren telefon görüşmesinde Suriye’deki mevcut durumu ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama'nın, DAEŞ’in zayıflatılması, yenilgiye uğratılması ve Türkiye, Avrupa ve diğer coğrafyalarda terör saldırıları yapma kapasitesinin ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla ortak çaba göstermenin aciliyeti hususunda mutabık kaldığı öğrenildi. 

Suriye’de ateşkesin devamını sağlama ve siyasi geçiş sürecinde ilerleme kaydetme konularında uluslararası işbirliğinin önemine dikkat çekilen görüşmede, PKK’nın da aralarında bulunduğu tüm terör örgütleriyle mücadele hususunda işbirliğinin güçlendirilmesi vurgulandı.

ABD Başkanı Obama, NATO müttefiki Türkiye’nin güvenliğine önem verdiklerinin de altını çizdi. 

Beyaz Saray'dan açıklama yapıldı

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada ABD Başkanı Barack Obama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında ağırlıklı olarak Suriye'deki son gelişmelerin ve PKK dahil tüm terör örgütleriyle mücadelenin konuşulduğu bir telefon görüşmesi gerçekleştirildiği bildirildi.

 

AA

KONUŞULANLAR.....
 // KASTAMONULU
EGER KONUŞULANLARIN ABD MİLLİ ÇIKARLARINA POZİTİF ETKİSİ VAR İSE HAYATA GEÇER YOKSA SÜRÜNCEMEYE BIRAKILIR...MAZLUMLARIN VE TÜRKİYENİN DOSTU YOK EMPERYALİST DÜNYADA VARSA YOKSA MENFAAT VAR....
19 Mayıs 2016 Perşembe 11:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler