YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın o talimatı Obama'yı güldürdü
Erdoğan'ın o talimatı Obama'yı güldürdü
19 Kasım 2015 11:23
Antalya'da dünya liderlerini buluşturan G20 Zirvesi'nin detayları tek tek ortaya çıkıyor. Bu detaylardan birini Gazeteci Murat Çelik yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Obama’nın Türkiye’de geçireceği iki gün ile bizzat kendisi yakından ilgilenmiş.

ABD Başkanı Barack Obama’nın, G-20 Zirvesi için geldiği Antalya Belek’te kaldığı otelin sahibi Ali Özdoğan ile konuşan Vatan Yazarı Murat Çelik ilginç bir ayrıntıyı köşesine taşıdı.

Çelik'in yazısındaki o ilginç bölüm şöyle;

Ali Özdoğan ile sohbetimizde öğrendim ki; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bizzat ilgilenmiş Obama’nın Türkiye’de geçireceği iki gün ile...

Özdoğan konunun bu kısmını da şöyle anlattı:

ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPIN

- Sayın Cumhurbaşkanımız, Obama’nın gelişinden bir gün önce, Antalya Havalimanı’nda Zeynel Bey (babası) ile bana, “Ülkemizden mutlu ayrılması için siz de üzerinize düşeni yapın” dedi.

 ERDOĞAN'IN TALİMATINI ANLATTI

- Başkan Obama ile ikinci gün, sabah sporunu birlikte yaptık. O bir buçuk saat içinde sohbet ederken, “Cumhurbaşkanımızın bana böyle bir talimatı oldu” diye bunu anlattım.

OBAMA: ÇOK MUTLUYUM

Güldü ve “Çok mutluyum, bugün gördüğümde söylerim kendisine de. Ama sen de söyle. Belek’i de, oteli de çok beğendim, mutlaka tekrar geleceğim. Hatta tekrar geldiğimde golf de oynayacağız” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler